Moskva - Mezinárodní olympijský výbor (MOV) oblékne pro zimní olympijské hry v Pchjongčchangu ruská skupina Bosco di Ciliegi, která dodá jak slavnostní, tak i sportovní oblečení. Kontrakt měl původně připadnout americké firmě Nike.
Uvedl to ruský list Kommersant. Výkonný výbor MOV minulý týden vyloučil Rusko ze ZOH 2018. Pod neutrální vlajkou a s označením "olympijský sportovec z Ruska" budou moci závodit pouze prokazatelně "čistí" ruští sportovci.
"Ze strany MOV je to (kontrakt s Bosco) úctyhodný krok, svědčící o tom, že vyloučení ruské reprezentace není hon na čarodějnice a že profesionalita ruské firmy byla zaznamenána a vysoce oceněna," řekl deníku analytik Michail Burmistrov.
Délku kontraktu s MOV mluvčí Bosco Olga Judkisová neupřesnila, spolupráce však začala již loni, kdy firma získala zakázku na slavnostní oblečení pro letní olympiádu v Riu.
"Pro Bosco je kontrakt s MOV skvělý příběh z hlediska pověsti a propagace značky na mezinárodní úrovni," uvedl Burmistrov. "Moskva a Petrohrad jsou čím dál přitažlivějšími destinacemi pro zákazníky kupující luxusní zboží. Spolupráce s MOV v předvečer olympiády může přilákat zahraniční turisty a příznivě ovlivnit tržby společnosti," dodal.
Podle experta může pro cílovou skupinu zákazníků znamenat toto vítězství Bosco nad Nike více než vyloučení Ruska z olympiády. Bosco di Ciliegi ve volném překladu znamená Višňový sad. Firma patří podnikateli Michailu Kusnirovičovi.
Související
Slovo roku na českém internetu? Byla zveřejněna statistika vyhledávání
Sportovci nemají ani několik týdnů po olympiádě odměny za medaile. A další měsíce je nedostanou
Olympijské hry 2018 , Rusko , Mezinárodní olympijský výbor , Bosco di Ciliegi , Nike , sport
Aktuálně se děje
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
včera
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
včera
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
včera
Pražské metro ovlivní velká prázdninová výluka. Sedm dní budou jezdit autobusy
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.
Zdroj: Jan Hrabě