ZOH: Zlato získala v závodě s hromadným startem Bjoergenová. Vrabcová – Nývltová fantasticky pátá!

Krasnaja Poljana – V sobotu dopoledne se jely běžkyně na lyžích závod 30 km s hromadným startem. I zde měla Česká republika své zástupce. Konkrétně odstartovaly tři české závodnice: Eva Vrabcová – Nývltová, Petra Nováková a Klára Moravcová. Nicméně mezi nějvětšími adeptkami na medailové pozice v tomto závodě byly Norky Johaugová, Bjoergenová a Wegová. Samozřejmě o medaili přemýšlely i Polka Justyna Kowalczyková a Finka Kerttu Niskanenová. Všechny tyto závodnice představili organizátoři závodu při nástupu na start v první pětici. Všech 57 závodnic jelo 30 kilometrovou trať, čakalo je tedy šest pětikilometrových okruhů, které jsou vytyčeny červeně a modře. Začalo se tím červeným. Zlato, stříbro i bronz získaly nakonec norské barvy.

Česká závodnice Eva Vrabcová – Nývltová projela mezičasem po prvním okruhu s časem, který ji zařadil na průběžnou třináctou pozici. Poté se jako první závodnice rozhodla přezouvat lyže. Na prvních třech místech byly po prvním mezičase Norky Johaugová, Bjoergenová a Steiraová. Další česká závodnice Nováková odpodla po desátém kilometru. Odstoupila také jedna z favoritek Charlotte Kallaová, stejně tak překvapivě skončila a to po 18. kilometru Justyna Kowalczyková.

Na 20. kilometru projela mezičasem Vrabcová – Nývltová jako čtvrtá. Ve vedení bylo stále trio norských závodnic, na které ztrácela v tu chvíli 50 vteřin. Česká reprezentantka společně s Hugueovou poodjela skupince závodnic, které se jich držely. Když zbývalo posledních pět kilometrů do cíle ve vedení byly stále norské závodnice. Při stoupání na stadion byla na čtvrtém místě skvěle lyžující Vrabcová – Nývltová.

Dva kilometry do cíle už začalo závodit o medailové pozice. Konkrétně začala bojovat o přední pozici Bjoergenová s Johaugovou. Naše závodnice byla stále na čtvrté příčce, za ní se však tvroří mnohočlenná skupinka závodnic. V závěrečném finiši byla těsně před cílem Vrabcová – Nývltová čtvrtá, ale dokázala ji ještě předjet Finka Niskanenová. Jisté však je, že po tomto závodě putují všechny medaile do Norska.

KONEČNÉ VÝSLEDKY:

1. Marit BJOERGENOVÁ (NOR) 1:11:05,2 hod. - ZLATO2. Therese JOHAUGOVÁ (NOR) +2,6 s - STŘÍBRO3. Kristin Stoermer STEIRAOVÁ - BRONZ

----

4. Eva VRABCOVÁ - NÝVLTOVÁ (CZE) +1:21,9 min.37. Petra NOVÁKOVÁ (CZE) +5:42,1 min.45. Klára MORAVCOVÁ (CZE) +8:28,8 min.

Zdroj: www.sochi.ru

Související

Ilustrační foto

Ruský olympijský výbor se odvolal proti "omilostnění" Zubkova

Ruský olympijský výbor (OKR) se odvolal proti rozhodnutí moskevského soudu, který odmítl uznat diskvalifikaci bobisty Alexandra Zubkova z her v Soči 2014. Bývalý pilot a současný šéf národní federace by tak mohl na ruském území stále užívat titul dvojnásobného olympijského vítěze, i když Arbitrážní soud pro sport (CAS) jeho výsledky ze Soči kvůli dopingu zrušil.
Dmitrij Medveděv

Doping? Máme problémy, ale je to i protiruská kampaň, spustil Medveděv.

Moskva - Mezinárodní olympijský výbor (MOV) letos diskvalifikoval už přes dvacet ruských sportovců, kteří byli na olympiádě v Soči, a odebral jim medaile kvůli dopingu. Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes prohlásil, že diskvalifikace kvůli dopingu je dalším nástrojem protiruské kampaně.

Více souvisejících

Olympijské hry 2014 Eva Vrabcová-Nývltová (lyžařka)

Aktuálně se děje

před 9 minutami

Izrael, ilustrační foto

Uznání Palestiny bude mít "vážné důsledky", varuje Izrael

Rozhodnutí vlád Irska, Norska a Španělska uznat palestinský stát bude mít "vážné důsledky" pro jejich vztahy s Izraelem. Po předvolání jejich velvyslanců to ve čtvrtek oznámilo izraelské ministerstvo zahraničních věcí, informuje agentura AP.

před 58 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 8 hodinami

před 8 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Rusko z vládního webu vymazalo změnu hranic v Baltském moři

Návrh ruského ministerstva obrany na revizi námořních hranic Ruska na východě Baltského moře byl ve středu odstraněn z vládního portálu, kde byl zveřejněn. Tento návrh vyvolal zmatek a obavy mezi členskými zeměmi NATO, jako jsou Finsko, Švédsko, Litva a Estonsko, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy