Olympijské hry 2014

Dmitrij Medveděv

Doping? Máme problémy, ale je to i protiruská kampaň, spustil Medveděv.

Moskva - Mezinárodní olympijský výbor (MOV) letos diskvalifikoval už přes dvacet ruských sportovců, kteří byli na olympiádě v Soči, a odebral jim medaile kvůli dopingu. Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes prohlásil, že diskvalifikace kvůli dopingu je dalším nástrojem protiruské kampaně.
Olympijský park Letná 2014

WADA: Rusko při OH v Soči krylo doping domácích sportovců

Toronto - Nezávislá vyšetřovací komise Světové antidopingové agentury WADA dospěla k závěru, že při zimních olympijských hrách v Soči před dvěma lety ruské úřady v čele s ministerstvem sportu kryly doping domácích reprezentantů. Na tiskové konferenci v Torontu o tom informoval předseda komise Richard McLaren.
ZOH Soči 2014, Olympijské hry

Soči rok po olympiádě. Z tepajícího srdce za bilion je město duchů

Soči - Poslední olympiádu hostilo ruské Soči, do kterého se před hrami napumpovalo astronomických 44 miliard eur, což je 1,2 bilionu korun. Během sportovního svátku se k tomuto městu upíraly zraky stamilionů lidí. Nyní má člověk pocit, že po letovisku u Černého moře neštěkne ani pes.
ZOH Soči 2014, Olympijské hry

Podváděla Vanessa Mae? Na olympiádu se možná dostala neprávem

Londýn - Policisté budou vyšetřovat slavnou houslistku Vanessu Mae. Chtějí zjistit, jestli se nedostala podvodem na zimní olympijské hry v ruském Soči. Světoznámá hudebnice reprezentovala Thajsko v obřím slalomu a i když skončila poslední, byla jednou z největších hvězd olympiády.
Slavnostní ukončení ZOH 2014

Olympiáda přinesla nejen největší počet medailí v historii, ale i největší sledovanost na ČT

Praha - Kanál ČT sport překonal v průběhu zimních olympijských her několik rekordů ve sledovanosti. Sedmkrát se stal nejsledovanějším programem celého dne a hokejový zápas mezi Českem a Slovenskem sledovalo nejvíce diváků v historii ČT sport. Celkový zásah her činil na obou kanálech České televize, které olympijské dění vysílaly, 7,4 milionu diváků. Na internetu bylo přehráno přes 22 milionů živých streamů.
Švédský hokejista Bäckström dopoval. Proto nenastoupil do finálového utkání

Švédský hokejista Bäckström dopoval. Proto nenastoupil do finálového utkání

Soči - Už několik chvil po skončení Zimních olympijskýh her v Soči se ve sportovním zákulisí opět mluví o dalším dopingu. Hokejista švédského národního týmu Nicklas Bäckström nehrál olympijské finále s Kanadou kvůli tomu, že měl pozitivní dopingový test. Přitom původní zprávy mluvily o tom, že nenastoupil kvůli zdravotním problémům. Nakonec se ukázalo, že bral léky, které obsahovaly zakázanou látku.
Lukáš Bauer - Soči 2014

ZOH: Lyžařskou padesátku ovládli Rusové. Češi hluboko v poli poražených

Krasnaja Poljana - Závěrečný den XXII. zimních olympijských her v ruském Soči přinesl klasický závod na 50 kilometrů s hromadným startem. Všechny medaile si stylově rozdělili domácí závodníci. Zlato bere Alexandr Legkov, stříbro Maxim Vylegžanin a bronz Ilja Černousov. Z českých reprezentantů dojel nejlépe na 29. mistě Petr Novák.
Jan Vrba - Soči 2014

ZOH: Po druhé jízdě v závodě čtyřbobů je na vedoucí pozici první ruská posádka

Krasnaja Poljana – V sobotu večer se jel závod mužských čtyřbobů. Jely se dvě jízdy a zítra se pojedou dvě další. Po první jízdě vedl domácí ruský čtyřbob s náskokem 6 setin vteřiny na druhé Němce. O další setinu vteřiny byl na třetí příčce americký čtyřbob. Český čtyřbob vedený pilotem Janem Vrbou se pokoušel vylepšit své průběžné 20. místo.
Bronz získávají Finové

ZOH: Hokejisté Ameriky po debaklu odcházejí z turnaje bez medaile. Bronz získávají Finové

Soči – V sobotu odpoledne se konalo utkání v rámci hokejového olympijského turnaje. Nyní už se bojovalo o medaile, dnes konkrétně o bronz. V hale Bolšoj Ice Dome se střetli hokejisté Ameriky a Finska. USA prohrála v semifinálovém duelu s Kanadou, když inkasovala pouze jednou, ovšem hvězdy a pruhy žádný gól nedaly. Finové zase prohráli souboj s hráči Tre Kronor a tak se ani oni do finále nepodívají a museli tak bojovat o bronzovou medaili, která se ale také samozřejmě počítá. Nyní tedy šlo o to, kdo tu bronzovou medaili nakonec dostane.
Mario Matt - Soči 2014

ZOH: Zlato ze slalomu bere Mario Matt

Rosa Chutor – V 17:15 středoevropského času odstartovalo 2. kolo slalomu mužů. První kolo vyhrál Rakušan Mario Matt. Z Čechů se do elitní třicítky závodníků nekvalifikoval ani jeden. Zlato nakonec putuje do Rakouska.

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 48 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

"Mimořádně nepřátelský krok." Rusko varuje Arménii před připojením se k ICC

Rusko upozornilo, že případné rozhodnutí Arménie podepsat Římský statut zřizující Mezinárodní trestní soud (ICC), který na jaře letošního roku vydal zatýkací rozkaz na ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s nelegálními deportacemi ukrajinských dětí, by vnímalo jako "mimořádně nepřátelský krok".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy