Vydařený Koudelkův návrat na můstky. V Engelbergu postoupil z kvalifikace

Poprvé od úbnorové operaci kolene se v rámci Světového poháru představil skokan na lyžích Roman Koudelka. Stalo se tak ve švýcarském Engelbergu a návrat je to jako hrom. Podařilo se mu tam totiž postoupit z kvalifikace do sobotního závodu. V něm nebude k vidění jeho krajan Viktor Polášek, další český účastník páteční kvalifikace.

Koudelka se objevil už minulý týden na nižším Kontinentálním poháru ve Vikersundu a tehdy se při své soutěžní premiéře na lyžích dostal na stupně vítězů, když skončil třetí a a řekl si tak o účast ve Švýcarsku.

Skokem v kvalifikaci tak navázal na svůj výkon z předcházejícího tréninku. Zaznamenal 121,5 metru daleký skok a umístil se tak na 41. místě. To jeho reprezentační kolega Viktor Polášek skočil jen 111 metrů a z 58. místa se tak kvalifikovat nemohl.

Nejdál skočili v rámci této kvalifikace Rjoju Kobajaši z Japonska a druhý Timi Zajc ze Slovinska, kteří skočili naprosto shodně a to 136,5 metru.

Související

Ilustrační fotografie.

Pohřešovaný bývalý skokan na lyžích Antonín Hájek byl nalezen mrtev v pouhých 35 letech

Ten nejčernější scénář se v pátek naplnil. Po pěti měsících hledání se našlo tělo bývalého skokana na lyžích Antonína Hájka, bohužel však bez známek života. Poslední zprávy hovořily o tom, že se pětatřicetiletý Hájek nacházel v Malajsii, od té doby o něm žádné další informace nepřišly a rodina tak jeho zmizení oznámila na začátku loňského října policii. Bývalý skokan na lyžích, jenž je nadále držitelem českého rekordu v letech na lyžích, zemřel v pouhých 35 letech. 
Skoky na lyžích

Skokan na lyžích Viktor Polášek učinil překvapivé rozhodnutí. Ukončil kariéru

Nečekané rozhodnutí začátkem tohoto týdne učinil skokan na lyžích Viktor Polášek. Tento juniorský mistr světa z roku 2017 se totiž ve svých pouhých 24 letech rozhodl ukončit svou skokanskou kariéru. Oznámil to na svém instagramovém účtu. Hlavními důvody pro toto rozhodnutí byla jedna ztráta motivace, ale především psychické a fyzické vyčerpání.

Více souvisejících

Skoky na lyžích Roman Koudelka

Aktuálně se děje

před 1 minutou

Robert Fico

Fico má strach ze zhoršení vztahů s ČR, kritizoval Pavla za prohlášení v OSN

Předseda slovenské strany SMER-SD Robert Fico kritizoval českého prezidenta Petra Pavla za jeho prohlášení na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Český lídr totiž řekl, že by návrat Fica do premiérského křesla mohl znamenat narušení česko-slovenských vztahů kvůli výrazně odlišným názorům na zahraniční politiku. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou přitom dlouhodobě nadstandardní, stojí za tím i exkluzivní vztah mezi Pavlem a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

před 9 minutami

před 21 minutami

před 30 minutami

před 34 minutami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 50 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Návštěva prezidenta Ukrajiny a první dámy v USA (21. září 2023).

Zelenskyj slíbil v USA, že Bachmut dobyje zpět. Chtějí tam pohřbít ruskou armádu

Volodymyr Zelenskyj během své návštěvy USA slíbil, že Bachmut bude opět pod kontrolou Ukrajiny. Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov informoval, že Rusové vyslali do Bachmutu patnáctitisícovou armádu, ačkoliv její formování není ještě kompletní. Budanov také poznamenal, že se Rusové plánují zakopat v této oblasti. Tyto informace vzešly z jeho vyjádření pro americká média během nedávné návštěvy USA.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Papež František nepřímo zkritizoval Polsko: Není správné si zahrávat s utrpením Ukrajinců

Papež František kritizoval obchodování se zbraněmi v souvislosti s válkou na Ukrajině, přičemž poukázal na to, že není správné si zahrávat s utrpením Ukrajinců. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy