Praha– Ve dnech 2. až 5. října na pražském výstavišti v Letňanech probíhal herní veletrh FOR GAMES, v rámci něhož se uskutečnil již 4. ročník obnoveného Mistrovství ČR v počítačových hrách pod taktovkou portálu PLAYzone. Oproti loňskému finále nabídla akce ještě více doprovodného programu a zábavy pro návštěvníky, což se projevilo také ve výsledných číslech návštěvnosti. Ačkoliv zatím nejsou známy přesné statistiky, je předběžně odhadováno, že na místo dorazilo více lidí jak loňský rok, tedy alespoň 50 tisíc. Na streamu PLAYzone TV, který probíhal skrze YouTube a Hitbox.tv, pak přibyly další tisícovky sledujících.
Hlavním lákadlem samozřejmě byly finálové souboje turnajů v Counter-Strike: Global Offensive, HearthStone, League of Legends a StarCraft II, ve kterých se soutěžilo o titul oficiálních mistrů ČR a statisícové ceny od partnerů projektu. Mezi výhrami byly například sestavy HAL3000 MČR Pro, nadupaný desktop Alienware X51, ultrabook DELL XPS 12, monitory Philips Brilliance 27" nebo ergonomické židle DXRACER. O napínavé duely se postupně postarali pouze dva nejlepší hráči či týmy v každém ze zmíněných titulů, a to systémem BO5 (na tři vítězné zápasy). A jak to celé dopadlo?
Výsledky MČR 2014
CS:GO - 1. místo: nEophyte, 2. místo: Cyborg Factory HearthStone - 1. místo:eEriness.Styxon, 2. místo: eSub.Silhan LoL - 1. místo:eXtatus, 2. místo: eSuba StarCraft II - 1. místo: DK.TomikuS, 2. místo: eSuba.uniQFazerUtkání se odehrála na certifikovaných sestavách HAL3000 MČR Pro nové 5. generace, kterou si ve třech různých provedeních můžete zakoupit na http://www.czc.cz/mcr, s herními LCD monitory Philips Brilliance a periferiemi Logitech. Rovněž byla živě přenášena na streamu PLAYzone TV s profesionálním komentářem našich odborníků a brzy jejich záznamy naleznete v archivu na adrese: http://www.playzone.cz/tv.
A co událost nabídla návštěvníkům? Ti, co chtěli hrát, se mohli zastavit v aréně HAL3000, kde si nejnovější tituly z dílny vydavatelů Comgad a Playman mohli vyzkoušet na výše zmíněných sestavách nebo si zde rovnout zasoutěžit o pěkné ceny v jednom z veřejných turnajů. Celkově se jich zde odehrálo osm: 4x 1v1 League of Legends, 1x 3v3 League of Legends, 2x 1v1 AIM CS:GO a třešničkou na dortu bylo otevřené mistrovství republiky v TrackMania 2: Stadium o ceny v hodnotě 13.000 Kč!
Mezi zajímavý doprovodný program jistě patřila i tombola o super ceny, která měla hlavní slosování každý jeden den a majitelé kupónů si z ní mohli odnést například herní monitor v hodnotě přes 10.000 Kč. Dále pak finále soutěže Red Bull Ultimátní Hráč 2014, které vyhrál Jakub „Roflis" Unger, nebo fotostěna Epson, u níž se kdokoliv mohl zdarma vyfotit se svým kámošem, oblíbeným hráčem, adminem, moderátorem či některou z hostesek, kterých zde rozhodně nebylo málo.
Nechyběly ani stánky partnerů MČR 2014. Se svou vlastní prezentací, produkty, případně možností volného hraní se zde představily společnosti Philips (oficiální herní monitory MČR), Logitech (oficiální herní periferie MČR a závodění v playseatech), Alienware (super výkonné notebooky a počítače), DELL (špičkové ultrabooky a tablety), AVerMedia (nejvyspělejší streamovací zařízení), NVIDIA (technologické vychytávky 4K, G-Sync a Oculus Rift), GIGABYTE (herní grafické karty a základní desky), společně Intel a Red Bull (prezentace procesorů a energetických nápojů), CZC.cz (prodejní stánek s exkluzivními slevami speciálně pro MČR) a eSuba (prezentace organizace a prodej značky eSubaWear).
V případě, že byste chtěli o MČR 2014 vědět ještě více nebo se podívat na detailní výsledky a záznamy z finálových soubojů, doporučujeme navštívit web http://mcr.playzone.cz/ nebo portál http://www.playzone.cz/, kde vše potřebné naleznete.
Související
Známe mistry ČR v počítačových hrách pro rok 2015
Finále MČR v počítačových hrách už tento víkend! Co nabídne?
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
před 1 hodinou
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
před 1 hodinou
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
před 2 hodinami
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
před 3 hodinami
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
před 3 hodinami
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
před 4 hodinami
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
před 4 hodinami
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
před 5 hodinami
Evropský parlament se postavil proti Orbánovu muži. Maďarského eurokomisaře vyzval k rezignaci
před 6 hodinami
Von der Leyenová: Rusové mají pocit, že se opět nacházejí za železnou oponou. Tentokrát je digitální
před 7 hodinami
Ceny ropy po oznámení o blokádě přístavů prudce vzrostly
před 7 hodinami
Nový rozsudek v Cimického kauze. Psychiatr má skončit za mřížemi
před 8 hodinami
Evropská komise podá žalobu na Česko a Maďarsko
před 8 hodinami
Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS
před 9 hodinami
Už nebudu hodný, vzkázal Trump za doprovodu bizarní fotomontáže
před 10 hodinami
Svět zasáhne silné El Niño, varuje WMO. Počasí může letos lámat rekordy
před 11 hodinami
Odchod Spojených arabských emirátů z OPEC otřásl světem. Proč je tak významný?
před 12 hodinami
Estonsko chce, aby Evropská unie zakázala vstup ruským vojákům
před 13 hodinami
Ruská přehlídka ke Dni vítězství bude poprvé po 20 letech bez vojenské techniky. Důvod ministerstvo tají
před 13 hodinami
Řítí se svět do další ekonomické krize? Tentokrát by se neodehrála stejně, jako ta předchozí
Vzpomínky na pád banky Lehman Brothers v září 2008 jsou pro mnohé stále živé. Bobby Seagull tehdy pracoval jako obchodník v londýnském Canary Wharf a do kanceláře dorazil před šestou ráno naposledy. Ačkoliv zprávy z Ameriky věštily bankrot, zaměstnanci v Británii netušili, co to pro ně znamená. V kancelářích zavládl chaos a někteří lidé si začali brát obrazy ze stěn jako náhradu za dlužné akcie.
Zdroj: Libor Novák