Americký softwarový gigant Microsoft znemožnil uživatelům v Rusku instalovat si v počítačích operační systém Windows 10 a 11 ze své oficiální internetové stránky, napsala dnes agentura TASS.
Při pokusu o instalaci Windows 11 ze stránek Microsoftu se objevuje hlášení o chybě, podle kterého vznikl problém s požadavkem. Uživatele odkazuje na kontaktní formulář podpory Microsoftu.
Windows 11 nelze instalovat ani při použití VPN (virtuální privátní sítě). Také při snaze instalovat Windows 10 se podle TASS objevuje informace o chybě, tuto verzi operačního systému ale lze získat s VPN.
Microsoft začátkem března oznámil, že pozastavuje prodej svých produktů a služeb v Rusku. Firma tak podobně jako mnoho dalších západních podniků reagovala na ruskou invazi na Ukrajinu, neukončila ovšem spolupráci s ruskými školami nebo nemocnicemi.
Microsoft je známý zejména díky operačnímu systému Windows a herním konzolím Xbox. Windows je nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě.
Související
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
Ukrajinci chtějí znát datum třístranného jednání, kde budou i Rusové
Rusko , Microsoft , windows 11
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
před 2 hodinami
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
před 3 hodinami
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
před 5 hodinami
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
před 5 hodinami
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
před 6 hodinami
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
před 7 hodinami
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
před 8 hodinami
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
před 9 hodinami
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
před 9 hodinami
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
před 10 hodinami
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
před 11 hodinami
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
před 12 hodinami
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
před 13 hodinami
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
včera
Írán oplácí stejnou mincí. Varoval Trumpa, ceny ropy mohou ještě vzrůst
Irán ústy předsedy parlamentu poprvé reagoval na americké ultimátum týkající se blokády Hormuzského průlivu. Teherán je podle vyjádření politika připraven nevratně poškodit důležitou infrastrukturu v Perském zálivu, pokud dojde k útokům na íránské elektrárny.
Zdroj: Lucie Podzimková