Antonis Samaras

Řecko se zbavilo krize za těžkých obětí, tvrdí tamní premiér

Řecko se zbavilo krize za těžkých obětí, tvrdí tamní premiér

Atény - Řecko se zbavuje krize s těžkými oběťmi, ale už stojí na vlastních nohách. U příležitosti dnešního slavnostního převzetí předsednictví Evropské unie to v Aténách prohlásil řecký premiér Antonis Samaras. Ceremonie se zúčastnil i šéf Evropské komise José Manuel Barroso, podle kterého jsou Řekové na předsednický úkol "dobře připraveni a projevují opravdové odhodlání proměnit jej v úspěch".
Řecký premiér chce částečně obnovit veřejnoprávní vysílání

Řecký premiér chce částečně obnovit veřejnoprávní vysílání

Atény/Praha - Řecký premiér Antonis Samaras dnes jako ústupek koaličním partnerům nabídl, že země by mohla s malým počtem žurnalistů zajistit vysílání veřejnoprávního zpravodajství. Vládním socialistům to ale nestačí a chtějí obnovit provoz řecké veřejnoprávní televize a rozhlasu ERT, které bylo z úsporných důvodů přerušeno. Premiér nabídku učinil několik hodin poté, co Evropská vysílací unie (EBU) vyzvala řeckou vládu, aby změnila rozhodnutí ukončit vysílání ERT a aby co nejdříve zajistila jeho opětovné spuštění.

Aktuálně se děje

před 29 minutami

před 35 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

Smrt Navalného Kremlu nestačila. Teď jde Rusko po jeho rodině

Ruské ministerstvo vnitra opět zařadilo Olega Navalného, ​​bratra zesnulého ruského opozičního lídra Alexeje Navalného, ​​na seznam hledaných osob. Informace o tom se objevila v databázi ministerstva.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy