bourání lávky v Nymburce (srpen 2018)

bourání lávky v Nymburce (srpen 2018)

OBRAZEM: Nebezpečnou lávku vytáhly tanky z Labe v Nymburce po devíti hodinách

Nymburk - Zbouraná lávka přes Labe v Nymburce je z vody pryč, konstrukci dnes z vody vytáhly během zhruba devíti hodin speciální hasičské tanky. Stavební firma shodila lávku do řeky už v pátek. Město nechalo přemostění pro chodce zbourat, protože hrozilo, že se zřítí. Nymburská lávka byla stejné konstrukce jako ta v Praze-Troji, která se samovolně zřítila loni v prosinci. V Praze tehdy byli zraněni čtyři lidé. Nymburk už podniká kroky ke stavbě nové lávky, stát by mohla v roce 2020.
bourání lávky v Nymburce (srpen 2018)

Zbouraná lávka v Nymburce už je z Labe pryč

Nymburk - Zdemolovanou lávku se z Labe v Nymburce se podařilo vytáhnout již dnes. Podle původních plánů mělo vytahování lávky pokračovat i ve středu. Odvoz by měl být dokončen do neděle 12. srpna, kdy firma místo předá zpět městu.
Tanky, ilustrační fotografie

Manévry v Nymburku: Tanky vytáhly z Labe půlku zdemolované lávky

Nymburk - Hasičské tanky vytáhly dnes z Labe v Nymburku zatím zhruba polovinu lávky. Akce bude pokračovat zhruba za tři hodiny, firma nyní musí odstřihnout a odvézt vytažený kus, což by mělo trvat asi 1,5 hodiny. Operace je složitější než vytahování zřícené lávky v Praze-Troji. V Nymburce jsou strmější břehy, lávka je navíc větší.

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 45 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Události Petra Nutila: Dva roky ruské války proti Ukrajině a podvodník Bendig

Zas další týden uplynul a jsou tu další souhrnné zprávy z právě končícího týdne, shrnuté v pravidelných Událostech Petra Nutila. Tak pojďme na to. 

Zdroj: Petr Nutil

Další zprávy