Česká asociace pojišťoven

Následky tornáda na Moravě (24.6.2021)

Likvidace tornáda: Pojišťovny okamžitě vyplácí polovinu škody, technici pomáhají s dokumentací, říká mluvčí asociace

Likvidátoři pojistných událostí vyrazili hned ráno do terénu, aby na Břeclavsku a Hodonínsku zmonitorovali, jakou apokalypsu zde napáchalo čtvrteční tornádo. Tisková mluvčí České asociace pojišťoven (ČAP) Veronika Nová ujistila, že mobilní technici jednotlivých společností dělají maximum pro odškodnění lidí, kterým přírodní katastrofa zničila domy. „Jelikož událost spadá do kalamitního stavu, jedná se o takzvaně rychlou likvidaci, při které postižení dostanou okamžitě vyplacenou padesátiprocentní zálohu ze způsobené škody,“ říká pro EuroZprávy.cz Veronika Nová.

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 5 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy