COOP

Hackeři, ilustrační foto

Stovky švédských supermarketů muselo zavřít kvůli kybernetickému útoku

Zhruba 500 obchodů řetězce Coop muselo ve Švédsku zavřít kvůli velkému kybernetickému útoku, který postihl podniky a organizace po celém světě. Švédský Coop uvedl, že v pátek uzavřel více než polovinu ze svých 800 obchodů poté, co přestaly fungovat pokladny. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News.
Ilustrační foto

Zachrání Babiš venkovské prodejny? Dostal urgentní dopis od obchodníků

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dostal dopis od Asociace českého tradičního obchodu (AČTO). Obchodníci chtějí, aby nová vláda zahrnula do programového prohlášení přímou podporu obchodní obslužnosti venkova, novelizaci zákona o významné tržní síle či potravinovou soběstačnost ČR.
Nákupy potravin, ilustrační fotografie

Zákon o tržní síle dopadá na české řetězce. Drtí je konkurence ze zahraničí, tvrdí asociace

Praha - Asociace českého tradičního obchodu tvrdí, že dva roky účinnosti novelizovaného zákona o významné tržní síle ukázaly, že normou jsou postiženy zejména tuzemské obchodní aliance, jako je například COOP, které ale faktickou významnou tržní sílu nemají. České řetězce tak ztrácí část své konkurenceschopnosti, zejména vůči zahraničním obchodníkům.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)

ÚOHS letos zahájil pět řízení na významnou tržní sílu

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) letos zahájil pět správních řízení v oblasti významné tržní síly, která se týká zejména obchodních řetězců. A úřad podle jeho místopředsedy Petra Solského řeší aktuálně 15 dalších podnětů.
Nákupy, ilustrační fotografie

Smíšené zboží? Většina Čechů je pro podporu prodejen v malých obcích

Praha - Výzkumná agentura Ipsos provedla výzkum, ve kterém se dotazovala, zda lidé v České republice souhlasí s tím, že pro zachování prodeje potravin či smíšeného zboží v malých obcích do 500 obyvatel, by měly být ztrátové prodejny finančně podporované ze strany státu. 66 % souhlasí a pouze 26 % je proti.
Ilustrační foto

Do čela Skupiny COOP byl zvolen Pavel Březina. Jaké má plány?

Praha - 1.12.2015 proběhly plánované volby nového předsedy Svazu českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP). Do čela byl nově zvolen Ing. Pavel Březina, který tak střídá dlouholetého předsedu Ing. Zdeňka Juračku, jenž rovněž působí coby představitel Asociace českého tradičního obchodu a i nadále zůstává podporovatelem tuzemských maloobchodníků.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Kamala Harrisová

Kamala Harrisová chce být prezidentkou USA a porazit Trumpa

Americký prezident Joe Biden se v neděli vzdal své snahy o znovuzvolení pod rostoucím tlakem svých demokratických kolegů a podpořil viceprezidentku Kamalu Harrisovou jako kandidátku strany, která se v listopadových volbách utká s republikánem Donaldem Trumpem. Ta je připravena výzvu přijmout a porazit kandidáta republikánů.

včera

včera

Trump: Biden je křivák, který nebyl nikdy vhodný pro kandidaturu. Harrisovou bude snazší porazit

Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump v neděli prohlásil, že by bylo snazší porazit viceprezidentku Kamalu Harrisovou než současného prezidenta Joea Bidena.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy