David Dragičević (Bosna)

bosna a hercegovina

Nezvěstný vůdce protestů v Bosně promluvil v televizi. Skrýval se, aby ho nezabili

Organizátor série loňských protestů v Bosně Davor Dragičević, který se několik měsíců dožadoval pravdy o smrti svého syna a od 30. prosince byl nezvěstný, ve středu večer promluvil v televizi. Pro kanál N1 TV uvedl, že vedoucí představitelé bosenské Republiky srbské si přejí jeho smrt, a že proto musel zemi opustit. Svá tvrzení ničím nepodložil a nařčení politici se k nim zatím nevyjádřili. Den po jeho zmizení na něj úřady vydaly zatykač.
bosna a hercegovina

Vůdce protestů v Bosně Dragičević je nezvěstný, smrt jeho syna zůstává záhadou

Organizátor protestů v Bosně Davor Dragičević, který se už několik měsíců dožaduje pravdy o smrti svého syna, je od minulé neděle nezvěstný. Naposledy byl podle bosenských médií viděn na demonstraci, kterou svolal. Další protesty již úřady nepovolily a policie teď Dragičeviče stíhá kvůli údajnému ohrožování bezpečnosti občanů a pátrá po něm.
bosna a hercegovina

V Bosně opět demonstrovaly tisíce lidí, dožadují se objasnění smrti mladíka

Několik tisíc lidí dnes demonstrovalo v bosenském městě Banja Luka na podporu Davora Dragičeviče, který už několik měsíců usiluje o zjištění pravdy o smrti svého syna. Lidé v ulicích požadovali mimo jiné rezignaci ministra vnitra Republiky srbské Dragana Lukače, informovala agentura AP. Menší demonstrace se konala také v Sarajevu.
bosna a hercegovina

Byla to vražda? Záhadná smrt mladíka rozdělila Bosnu, otec chystá další protesty

V Bosně ve středu propustili otce, jehož úsilí zjistit pravdu o smrti syna vyvolalo v zemi sérii několikaměsíčních protivládních demonstrací. Davor Dragičević se nechal slyšet, že bude v protestech pokračovat, uvedla agentura AP. Policie v bosenské Republice srbské Dragičeviče a několik dalších osob, včetně jeho bývalé manželky, zadržela v úterý. Údajně kvůli tomu, že ohrozil bezpečnost ministra vnitra Dragana Lukače.

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

včera

včera

včera

včera

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

včera

včera

Bytovým domem v Petrohradě otřásl výbuch. Zřejmě šlo o útok Ukrajinců

V obytném domě v ruském městě Petrohrad došlo v sobotu ráno k výbuchu. Jak informovala místní média, budovu před tím pravděpodobně zasáhl dron. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy