Davor Dragičević (Bosna)

bosna a hercegovina

Vůdce protestů v Bosně Dragičević je nezvěstný, smrt jeho syna zůstává záhadou

Organizátor protestů v Bosně Davor Dragičević, který se už několik měsíců dožaduje pravdy o smrti svého syna, je od minulé neděle nezvěstný. Naposledy byl podle bosenských médií viděn na demonstraci, kterou svolal. Další protesty již úřady nepovolily a policie teď Dragičeviče stíhá kvůli údajnému ohrožování bezpečnosti občanů a pátrá po něm.
bosna a hercegovina

V Bosně opět demonstrovaly tisíce lidí, dožadují se objasnění smrti mladíka

Několik tisíc lidí dnes demonstrovalo v bosenském městě Banja Luka na podporu Davora Dragičeviče, který už několik měsíců usiluje o zjištění pravdy o smrti svého syna. Lidé v ulicích požadovali mimo jiné rezignaci ministra vnitra Republiky srbské Dragana Lukače, informovala agentura AP. Menší demonstrace se konala také v Sarajevu.
bosna a hercegovina

Byla to vražda? Záhadná smrt mladíka rozdělila Bosnu, otec chystá další protesty

V Bosně ve středu propustili otce, jehož úsilí zjistit pravdu o smrti syna vyvolalo v zemi sérii několikaměsíčních protivládních demonstrací. Davor Dragičević se nechal slyšet, že bude v protestech pokračovat, uvedla agentura AP. Policie v bosenské Republice srbské Dragičeviče a několik dalších osob, včetně jeho bývalé manželky, zadržela v úterý. Údajně kvůli tomu, že ohrozil bezpečnost ministra vnitra Dragana Lukače.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

před 6 hodinami

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Bude von der Leyenová nadále v čele EK? Frakcím vadí jedna věc

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si musí spočítat, koho v Evropském parlamentu požádá o podporu v jejím úsilí o obhajobu postu. Její domovská Evropská lidová strana ji jistě podpoří, socialisté ale mohou z této podpory ustoupit. Leyenové totiž nevadí spolupráce s pravicovou italskou premiérkou Giorgií Meloniovou, což je pro levicové S&D zcela logicky nemyslitelné. Variantou tak je podpora Zelených, programy EPP a této frakce ale nemohou být odlišnější. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy