mrakodrap Trump Tower (New York)

Michael Cohen (právník)

Cohen předal Kongresu dokumenty o projektu Trump Tower v Moskvě

Bývalý důvěrník a právní poradce Donalda Trumpa Michael Cohen dnes odevzdal Kongresu dokumenty týkající se plánů stavby Trumpova mrakodrapu v Moskvě. Podle účastníků uzavřeného slyšení ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb Cohenovo dnešní slyšení trvalo bezmála celý den. Před kongresovými výbory vypovídal v krátké době už počtvrté.
Trump Tower na 5th Avenue, New York City, autor: Urban

Podezřelá schůzka v Trump Tower: Co Kushner zatajuje?

Washington - Takzvaná ruská kauza stále hýbe americkou politickou scénou, výsledky vyšetřování jsou ale zatím vágní. Syn amerického prezidenta Donald Trump mladší ve středu příliš nevypovídal před výborem Sněmovny reprezentantů pro zpravodajské služby.
Trump Tower na 5th Avenue, New York City, autor: Urban

Trump čelí žalobě kvůli jeho rodinnému podniku, prý porušuje ústavu

Washington – Americký prezident Donald Trump porušuje ústavu tím, že stále udržuje vazby na své hotely či kluby, které od jeho nástupu do funkce spravuje fond vedený jeho dvěma syny. Tvrdí to americký stát Maryland a federální distrikt hlavního města Washingtonu, které dnes Trumpa kvůli zahraničním finančním operacím jeho rodinných podniků zažalovaly. 
Trump Tower na 5th Avenue, New York City, autor: Urban

Muž lezl po Trumpově mrakodrapu. Zasahovala policie

New York - Americká policie zadržela ve středu v New Yorku muže, který lezl po mrakodrapu patřícím republikánskému prezidentskému kandidátovi Donaldu Trumpovi. Na téměř šedesátipatrovou Trump Tower se pokoušel vylézt pomocí speciálních přísavek a jistícího lana. Policisté otevřeli okna a vtáhli muže dovnitř budovy, v níž má ústředí miliardářův volební tým, uvedla agentura Reuters.

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 46 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

včera

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

včera

Minimální mzda má po roce 2023 stoupnout. Tripartita se zatím na zvýšení neshodla

Tripartita na pondělním jednání nedospěla ke shodě ohledně navýšení minimální mzdy pro příští rok, informoval Úřad vlády. Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů řešili také návrh státního rozpočtu či zákon o vstupu a pobytu cizinců.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy