Zanzibar (Tanzánie) – Neznámý útočník napadl katolického kněze, který právě vycházel z internetové kavárny. Chrstnul na něj kyselinu. Jde už o třetí takový útok za dva měsíce na ostrově u východoafrického pobřeží, píše server CNN.
Minulý měsíc byly stejným způsobem napadeny dvě britské dívky (obě 18). Šly společně po ulici, když se u nich objevili dva muži na motorce a polili jim tváře, hrudník a ruce kyselinou. Divky pracovaly na ostrově jako učitelky-dobrovolnice. K útoku došlo v historickém centru města Stone Town, které je dokonce pro svou unikátnost zapsané v UNESCO.
Napadení dívek přišlo nedlouho poté, co se na ostrově začali rozmáhat islamisté. Vláda prozatím navrhla opatření, podle nějž by se měl začít regulovat prodej kyselin a obdobných produktů.
V červenci byl ve městě Dar es Salaam kyselinou napaden obchodník arabského původu, který si otevřel supermarket nedaleko amerického velvyslanectví.
Zanzibar je poloautonomní území africké Tanzánie. Obyvatelstvo tvoří z 99% muslimové, zatímco Tanzánie je křesťanská a muslimská. V zemi se také mnoho lidí hlásí k původním domorodým náboženstvím.
Související
Exotika se vším všudy. Zanzibar vás okouzlí průzračným mořem a nekonečnými plážemi
Na Zanzibaru možná našli kus zmizelého malajsijského letadla
Aktuálně se děje
před 42 minutami
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
před 48 minutami
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
před 1 hodinou
Trump mluví o velkém dni pro světový mír i totálním vítězství USA
před 2 hodinami
Počasí: Tento týden noční mrazy přetrvají, v tom příštím se ale citelně oteplí
před 8 hodinami
Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
před 9 hodinami
Pákistán přemlouvá Trumpa, aby prodloužil ultimátum. Možná uspěje
včera
Co se stane, až vyprší ultimátum? Ani americká armáda nedokáže zničit íránskou infrastrukturu, varují experti
včera
Vláda volební období neustojí? Stropnický si posvítil na Babiše, nešetřil ani Macinku
včera
OBRAZEM: Takhle Zemi lidstvo ještě nevidělo. Mise Artemis II přepsala dějiny kosmonautiky
včera
Ministr zahraničí nemůže zakázat prezidentovi zastupovat zemi, řekl studentům Pavel
včera
Írán vyzval občany, aby chránili infrastrukturu vlastním tělem. Kolem elektráren tvoří lidské řetězy
včera
„Jsem vám k službám.“ Maďarskem otřásá nový skandál, Orbán nabízel Putinovi naprostou oddanost
včera
EU se snaží potlačit maďarský lid, protože nemá v oblibě lídra, který stojí za občany, perlí Vance v Budapešti
včera
Celá civilizace dnes večer zemře, prohlásil Trump. USA útočí na ostrov Charg, Izrael likviduje íránskou dopravní síť
včera
Ministerstvo zveřejnilo maximální ceny pohonných hmot na středu
včera
Vance přistál v Maďarsku. Zlatý věk, událost desetiletí, nešetří chválou Orbánovi lidé
včera
Orbán je trnem v oku Evropské unie. Do voleb vkládá velké naděje
včera
The Times: Modžtába Chameneí je v kritickém stavu neschopen řídit zemi. Írán mu chystá hrob
včera
Ve Francii havaroval vysokorychlostní vlak TGV. Po srážce s kamionem je mnoho zraněných
včera
Do voleb v Maďarsku zbývá necelý týden. Trump posílá Orbánovi silnou zbraň
Americký viceprezident JD Vance v úterý navštíví Maďarsko v rámci úsilí podpořit premiéra Viktora Orbána před klíčovými parlamentními volbami. Tato cesta na poslední chvíli je vnímána jako pokus o posílení pozic důležitého spojence hnutí MAGA, kterému v nedělním hlasování hrozí volební porážka. Podle politických analytiků však tato intervence pravděpodobně nepřinese zásadní obrat v již tak vyostřeném předvolebním souboji.
Zdroj: Libor Novák