Američan byl po téměř 25 letech propuštěn z vězení, kde byl neprávem

Po téměř 25 letech, kdy byl nespravedlivě za mřížemi, byl v pátek z vězení propuštěn 47letý Američan Leon Benson. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž měl Benson původně ve vězení strávit celkem 61 let.

"Je to tak neskutečné. Z vězení jsem vyšel doslova před pár hodinami," řekl Benson novinářům poté, co si stačil připít šampaňským s rodinou a přáteli.

Benson byl v roce 1999 shledán vinným z vraždy Kaseyho Schoena, kterého někdo rok předtím zastřelil, když seděl ve svém nákladním voze nedaleko centra Indianapolisu. Do vězení ho soud poslal přesto, že podle Bensonova právníka neexistovaly žádné forenzní ani fyzické důkazy

Později se navíc ukázalo, že vyšetřovatelé během procesu nezveřejnili některé klíčové důkazy, a to včetně informací, které ukazovaly na to, že pachatelem byl někdo jiný. I díky tomu mohl být nakonec Benson zproštěn viny a propuštěn.

Leon Benson vězení USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

včera

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

včera

včera

včera

včera

včera

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

včera

Čaputová jako první slovenská prezidentka provedla zemi velkými krizemi

Slovensko dnes zažívá střídání stráží v prezidentském paláci. Po pěti letech končí na pozici hlavy státu Zuzana Čaputová, která byla první prezidentkou v historii země. Provedla ji velkými krizemi, mandát se rozhodla neobhajovat. Ve funkci ji nahradí Peter Pellegrini. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy