Proces s vrahem nejlepšího amerického odstřelovače je u konce. Soud v Texasu rozhodl, že Eddie Routh zůstane za mřížemi do konce života bez možnosti předčasného propuštění.
Slavného odstřelovače Chrise Kylea a jeho přítele Chada Littlefielda zabil Routh 2. února 2013 na střelnici v Glen Rose. Obhajoba se mariňáka, který z námořnictva odešel v roce 2010, snažila vykreslit jako duševně nemocného člověka, který po návratu z Iráku trpí posttraumatickou poruchou a schizofrenií. Podle státní zástupkyně však Routh jednal chladnokrevně, své oběti popravil s rozmyslem. Za to dostal doživotí!
Americký sniper
Nejpřesnější střelec, uznávaný voják, milovaný manžel a otec. O Chrisu Kyleovi se mluví jen v superlativech. Čtyřikrát byl v Iráku a svou puškou zneškodňoval ty, kteří ohrožovali pozemní jednotky.
Podle oficiálních statistik zabil celkem 160 lidí - nejvíc ze všech odstřelovačů v celé historii americké armády. Iráčtí povstalci mu přezdívali Satan z Ramadí a na jeho hlavu vypsali odměnu, kterou neustále zvyšovali. Doma přitom na Chrise čekala rodina.
Osud elitního mariňáka pohnul celou Amerikou a stal se také námětem filmu Americký sniper, který byl nominovaný na šest Oscarů. Sošku nakonec získal za zvukové efekty. Ve Spojených státech se film stal velmi populárním a za necelé dva měsíce promítání vydělal v přepočtu přes sedm miliard korun. U nás jde do kin 5. března.
Související
Šest let od smrti legendy. Americký sniper Chris Kyle byl přezdíván Ďábel z Ramádí, právem
Chris Kyle , film Americký sniper
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 9 minutami
Nepotřebujeme sto dnů hájení, budeme vládou všech občanů, prohlásil Babiš
před 21 minutami
Mluvčí Babišovy vlády bude bývalá televizní rosnička
před 1 hodinou
Ministři přebírají své resorty. Schillerová chce na ministerstvu financí audit
Aktualizováno před 1 hodinou
Na Ministerstvu životního prostředí zasahuje policie. Na budovu vylezli aktivisté
před 2 hodinami
Obětí teroristického útoku v Austrálii je i přítelkyně Čaputové
Aktualizováno před 2 hodinami
OBRAZEM: Česko má novou vládu ANO, Motoristů a SPD
před 2 hodinami
Fiala předal Babišovi klíč od korunovačních klenotů, místo dopisu dostal osmdesátistránkový dokument
před 4 hodinami
Velká nevýhoda pro členy vlády za SPD a Motoristy. Jen aklimatizovat se na ministerstvu trvá téměř rok, říká politolog
před 5 hodinami
Režiséra Reinera a jeho manželku zavraždili. Podezřelým má být syn
před 5 hodinami
Otec a syn při útoku zabili 15 lidí. Austrálie zavede přísnější zákony o zbraních
před 6 hodinami
Inverzní charakter počasí přinesou i další dny, vyplývá z předpovědi
včera
Karel III. a Camilla ukázali na fotku z Říma. Vánoční pohlednice vznikla i letos
včera
Hledání nového trenéra národního týmu se komplikuje. FAČR dala Slavia s Trpišovským košem
včera
Důchody v příštím roce. Úřad shrnul, co bude od ledna jinak
včera
Turka se jmenování vlády netýká, podstoupí zákrok v nemocnici
včera
Piráty čeká celostátní fórum. Hřib by měl být potvrzen jako předseda
včera
Ztracenému chlapci šlo nejspíš o život. Policie předpokládá, že byl unesen
včera
Jak Zelenskyj šikovně ukázal Západu, jakým problémem je konání voleb ve válce
včera
Skvělá zpráva od policistů. Pohřešovaný dvanáctiletý chlapec se konečně našel
včera
Akt antisemitismu otřásl Austrálií. Pro násilí u nás není místo, řekl Albanese
Austrálií v neděli otřásl teroristický útok na populární pláži Bondi v Sydney. Cílem dvou střelců se stala židovská komunita, o život přišlo nejméně 12 lidí. Čin odsoudil australský premiér Anthony Albanese. Bilance tragické události ještě nemusí být konečná.
Zdroj: Lucie Podzimková