New York – Americké aerolinky Delta Air Lines čelí obvinění kvůli diskriminaci. Černošská lékařka Tamika Crossová se zlobí na letušku, která údajně zpochybnila její vzdělání.
Během letu z Detroitu do Houstonu zkolaboval jeden z cestujících a když mu Crossová chtěla pomoci, letuška jí nevěřila, že je lékařka a pacienta následně svěřila do péče bělošského lékaře.
Crossová se prý letušce opakovaně pokoušela vysvětlit, že je lékařka. „Ona mě opakovaně odmítala povýšeneckými poznámkami," uvedla žena, která je vystudovaná porodní lékařka a gynekoložka.
„Jste opravdová lékařka?" zeptala se letuška. Když Crossová odpověděla, že ano, tak letuška chtěla vidět nějakou průkazku. Také se ptala na specializaci, kde pracuje a co dělala v Detroitu.
Nakonec dala letuška přednost bělochovi, který také prohlásil, že je lékařem. Později se Crossové omluvila a nabídla jí jako kompenzaci věrnostní body, které by mohla vyměnit například za letenku. To ale lékařka odmítla.
Delta slíbila případ vyšetřit a uvedla, že jakoukoli diskriminaci nebude tolerovat, napsal dnes zpravodajský server BBC.
Související
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
USA (Spojené státy americké) , Delta Airlines , lékaři
Aktuálně se děje
včera
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
včera
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
včera
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
včera
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
včera
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
včera
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
včera
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
včera
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
včera
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
včera
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
včera
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
včera
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
včera
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
včera
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
včera
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
22. července 2026 21:16
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
22. července 2026 19:58
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
22. července 2026 18:47
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
22. července 2026 17:26
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
22. července 2026 16:08
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
Oznámená blokáda průlivu Báb al-Mandab ze strany jemenských Hútíů přichází v pro trh s ropou nejsložitější možnou chvíli. Tito íránští spojenci hrozí uzavřením klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu, v němž se provoz ropných tankerů v posledním období výrazně zpomalil. Přestože povstalci vyhlášenou blokádu zatím fakticky nevymáhají, už samotná hrozba přiměla některá plavidla k opuštění plánů na plavbu směrem na jih z Rudého moře.
Zdroj: Libor Novák