USA varovaly Severní Koreu před použitím jaderných zbraní. Drtivě odpovíme, vzkazuje Washington

Washington – USA varovaly Severní Koreu kvůli případným jaderným útokům. Americký ministr obrany Ashton Carter dnes KLDR vzkázal, že Washington na jakýkoli útok na americké spojence či použití jaderných zbraní drtivě odpoví.

Carterův kolega John Kerry, který je šéfem americké diplomacie, řekl, že Washington chce nasadit dříve přislíbený protiraketový systém THAAD v Jižní Koreji co nejdříve.

Oba ministři ve Washingtonu uspořádali jednání se svými jihokorejskými protějšky o aktuální severokorejské hrozbě. Jednalo se také o posílení odstrašujícího potenciálu amerických jaderných zbraní pro obranu Jižní Koreje.

Soul se snaží utlumit volání jihokorejských konzervativců, kteří požadují vyvinutí vlastního jaderného arzenálu.

„Americký závazek bránit Jižní Koreu je nezpochybnitelný," řekl Carter. „Není pochyb o tom, že jakýkoli útok na Ameriku či její spojence, bude poražen, ale také na jakékoli použití nukleárních zbraní přijde drtivá a účinná odpověď," dodal.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Ashton Carter Severní Korea (KLDR)

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Po ruském útoku na Oděsu je nejméně pět mrtvých včetně kojence. Úřady vyhlásily den smutku

Rusové v noci na sobotu zaútočili na jihoukrajinské město Oděsa. Mezi několika mrtvými je také tříměsíční dítě. Administrativa oblasti na jihu Ukrajiny vyhlásila neděli 3. března za den smutku. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy