Washington - Soud se postavil proti žádosti příznivců zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ti chtěli, aby úřady zastavily přepočet hlasů ve státě Wisconsin.
Informovala o tom dnes agentura Reuters. Wisconsin je jedním ze tří amerických států, kde si neúspěšná prezidentská kandidátka Jill Steinová vymohla revizi odevzdaných hlasů.
"Přepočet je nedílnou součástí záruk poctivosti voleb," prohlásil soudce James Peterson.
Psali jsme: Americké volby byly zkorumpované? Prý je třeba si to konečně uvědomit Volební podvody v amerických volbách? Trump lže, zaútočil tiskO zastavení přepočtu, které je podle wisconsinské volební komise hotové z více než 80 procent, požádaly dva akční výbory, které podporují Trumpa.
Steinová o přepočet požádala také v Michiganu a Pensylvánii, neboť hlasování podle ní mohlo být zmanipulované. Ve všech státech těsně zvítězil Trump, v případě Wisconsinu byl jeho náskok před demokratkou Hillary Clintonovou zhruba 27.000 hlasů. Revize hlasů musí být dokončena do 13. prosince.
Související
Astronauti se vrátí na Měsíc, nařídil Trump. Připustil možnost války s Venezuelou
Trump se rozhodl přilepšit vojákům. USA mají dosud nevídaný respekt, tvrdí prezident
Donald Trump , Volby USA , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 47 minutami
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
před 1 hodinou
Výplata některých důchodů od ledna zdraží. Nemusí přitom stát ani korunu
před 2 hodinami
OBRAZEM: Brněnské Vánoce. Pravá atmosféra panuje i v jihomoravské metropoli
před 3 hodinami
Zeman promluví k lidem ještě před Pavlem. S Babišem se televize nedohodly
před 4 hodinami
Rodinná tragédie při letecké nehodě v USA. Zemřel slavný závodník i s dětmi
před 5 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích na lince C. Pankrác po rekonstrukci opět funguje
před 6 hodinami
Astronauti se vrátí na Měsíc, nařídil Trump. Připustil možnost války s Venezuelou
před 6 hodinami
Putin: Pokud budete respektovat Rusko, nové války nebudou. Jestli Ukrajina uspořádá volby, zastavíme palbu
před 7 hodinami
Noční summit ukázal tvrdou pravdu: Evropa chce Ukrajinu zachránit, ale není ochotna za to platit
před 8 hodinami
V utajené továrně vyrábí Ukrajina ničivou střelu. Flamingo má konkurovat americkému Tomahawku
před 9 hodinami
Rusko nemá v úmyslu zaútočit na Evropu, za stupňování napětí může NATO, prohlásil Putin
před 10 hodinami
Putin pochválil Trumpa. Jeho snahu o ukončení války označil za upřímnou
před 11 hodinami
Půjčka Ukrajině tříští lídry. Macron a Sánchez se radují, Orbán varuje před uvrhnutím Evropy do války
před 11 hodinami
My chceme mír, Ukrajina ne, prohlásil Putin. Bude ale možný jen za našich podmínek, dodal
před 12 hodinami
Chraňte svou firmu efektivně: Antivirový program dnes již nestačí
před 12 hodinami
Na půjčce Ukrajině se podílet nebudeme, honosí se Babiš. Zrádce Evropy táhne Česko na východ, reagují politici
před 13 hodinami
Odchod ze summitu bez dohody by pro EU znamenal katastrofu, přiznal De Wever
před 14 hodinami
Dohodnuto. EU půjčí Ukrajině 90 miliard eur. Putin musí pochopit, že se mu válka nevyplatí, vzkázal Merz
před 15 hodinami
Víkendové počasí změnu nepřinese, vyplývá z předpovědi
včera
Princ Andrew unikl dalšímu policejnímu vyšetřování. Není prý důvod ho obnovit
Bývalý britský princ Andrew si může oddechnout. Metropolitní policie oznámila, že nehodlá podniknout žádné další kroky ohledně nařčení, že bratr krále Karla III. žádal členy vlastní policejní ochranky o informace o Virginii Giuffreové. Informovala o tom BBC.
Zdroj: Lucie Podzimková