Madonno, jsi nechutná. A Baldwin, který mě paroduje, je prostě strašný. Trump rázně zúčtoval se svými kritiky

Washington – Americký prezident Donald Trump tvrdě zúčtoval s umělci, kteří se proti němu v posledních dnech a týdnech vymezovali. V rozhovoru pro stanici Fox News se pustil nejen do Madonny ale i do tvůrců pořadu Saturday Night Live.

Jak jsme vás již informovali, zpěvačka Madonna před více než půlmilionovým davem na průvodu žen ve Washingtonu prohlásila, že myslela na to, že by „vyhodila do vzduchu Bílý dům“. Její slova citovala média téměř po celém světě. Zpěvačka se následně zlobila, že byla její slova vytržena z kontextu a že ona rozhodně není „násilná osoba“ a že nepropaguje násilí v žádné formě.

Psali jsme: Madonna chtěla vyhodit Bílý dům do vzduchu. A z Česka přichází velmi rozhořčená reakce + VIDEO  

„Upřimně řečeno, myslím si, že je to nechutné. Myslím, že spíš ublížila sama sobě. Myslím, že to, co řekla, je především hanebné vůči naší zemi,“ uvedl Trump.

Tvrdě se také vypořádal s Karie Richovou, jednou z autorek pořadu Saturday Night Live stanice NBC, která si dělala legraci z jeho syna Barrona. „Barron Trump bude prvním střelcem mezi žáky domácího vzdělávání,“ uvedla v pátek na svém twitteru Richová. Podle kritiků tím chtěla naznačit, že zastřelí svého otce. Později byl tweet odstraněn a autorka deaktivovala svůj účet. V pondělí jej opět aktivovala a napsala, že se „upřímně omlouvá" za „necitlivý" tweet. Dodala, že „hluboce lituje“ svého činu.

Psali jsme: VIDEO Obnažený Putin uklidňuje Američany: Bojíte se nového prezidenta? Já to zvládnu Příliš drsný vtípek? Autorka známého pořadu tvrdě doplatila na svá slova o synovi Donalda Trumpa  

„Nevadí mi trochu humoru, ale tohle je hrozné. Takto zaútočit na mého desetiletého syna... je to ostuda. Je to skvělý kluk. A není to pro něj jednoduché, věřte mi,“ uvedl Trump.

Saturday Night Live si z Trumpa utahuje už několik měsíců, v pořadu jej představuje známý herec a komi Alec Baldwin. Podle prezidenta USA ale herec není vůbec vtipný, jeho scénky označil za „katastrofální“. „V té show je opravdu strašný,“ uvedl v rozhovoru Trump.

Jeho kritika ale rozhodně nemíří jen na celebrity. Tvrdě se pustil do kongresmanů, kteří mu podle něj obstrukcemi hází klacky pod nohy. Nelíbí se mu například to, že s nimi jedná v klidu na schůzce a že se tam dohodnout, že věci nebudou řešit s novináři. Pak ale vyjdou ven a hned si stoupnou před kamery. „Řeknou přesně to, co jsem řekl na setkání, což je v pořádku. Protože říkám věci, které mohou být zveřejněny, protože jsem předpokládal, že se to chystají udělat. Ale domluvili jsme se přece, že bychom neměli mluvit s tiskem. A oni jdou ven a mluví s tiskem,“ stěžoval si Trump.

Neopomněl si také rýpnout do médií. Nejvíce ho prý naštvalo, když novináři napsali, že byla z Oválné pracovny Bílého domu byla odstraněna busta černošského bojovníka za lidská práva Martina Luthera Kinga.. Trump prý proto začal zjišťovat, kdo bustu odnesl – a zjistil, že je stále na své místě. Jenže mezitím jej mnozí označili za rasistu. Trump v rozhovoru popisoval média jako „velmi nepřátelská" a „velmi naštvaná".

Související

Více souvisejících

Donald Trump Madonna Alec Baldwin

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak narazil na Srí Lance do autobusu, který vezl české turisty

Dnes ráno došlo na Srí Lance k nehodě autobusu s českými turisty, který se na železničním přejezdu střetl s vlakem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy