Trump je v USA žhavým tématem nočních show

New York - Alec Baldwin v sobotu vystoupil už posedmnácté v pořadu Saturday Night Live televize NBC s dalším skečem o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Kromě něj se objevila i Melissa McCarthyová, která slavila minulý týden úspěch se svým pojetím mluvčího Bílého domu Seanem Spicerem.

Na HBO se po tříměsíční nepřítomnosti vrací do nočního pořadu Last Week Tonight John Oliver, který měl v minulosti úspěch s pořadem o Trumpově rodině se jménem pozměněným na Drumpf. Jak poznamenala agentura AP, rýsuje se slibný začátek éry nočních pořadů Trumpovy éry.

Baldwin se v sobotu vrátil k Trumpově soudnímu sporu o imigrační dekret. Stál před soudkyní reprezentující odvolací soud, který odmítl obnovit Trumpův dekret, jehož platnost pozastavil soud v Seattlu. "Pane Trumpe, chápete, že toto je televizní soud?" dotázala se soudkyně, již představovala Cecily Strongová. "To je v pořádku, já jsem televizní prezident," odtušil Baldwin-Trump. "Já mám pravdu, vy se mýlíte. Já chci obnovit zákaz vstupu. A taky chci 725 dolarů," prohlásil. Za svědka si povolal Becka Bennetta, který představoval do půli těla obnaženého ruského prezidenta Vladimira Putina. "Ahoj lidi, nechte prezidenta Trumpa na pokoji, ten muž je velký přítel. Je to můj malý americký dáreček," prohlásil Bennett v roli Putina.

Psali jsme: Severní Korea odpálila raketu do Japonského moře, Trump je pobouřen Trump je horší než teroristické útoky 11. září a válka ve Vietnamu. Ředitel řekl víc Amerika se bouří proti Trumpovi. Některé řetězce vyřadily z prodeje kolekci Trump Home  

McCarthyová opět coby Spicer útočila na dotazující se novináře, tentokrát ohromným fukarem, jím vyrazila poznámky novinářce a zvedla jí sukně. "Víte, co to bylo? Způsob, jak vyhnat nepoctivost," vysvětlil Spicer.

"Musíme teď žít v Trumpově světě. Dřív jsme ho pozorovali, ale teď s tím musíme žít. Udělal si z této země něco jako rukojmí," prohlásil k Trumpovi producent pořadu The Daily Show na Comedy Central Steve Bodow.

Související

Více souvisejících

Donald Trump USA (Spojené státy americké) Alec Baldwin

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak narazil na Srí Lance do autobusu, který vezl české turisty

Dnes ráno došlo na Srí Lance k nehodě autobusu s českými turisty, který se na železničním přejezdu střetl s vlakem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy