Tallahassee - Ozbrojený muž začal v úterý střílet na schůzi školní rady v americkém státě Florida, nikoho ale nezranil. Poté, co se ho pokusil zneškodnit policista, spáchal útočník sebevraždu, informuje ve středu stanice BBC.
Pachatel, šestapadesátiletý Clay Duke, při jednání školní rady v Panama City vyšel na pódium a řekl, že má návrh, který chce představit. Poté červenou barvou nakreslil na tabuli písmeno "V" v kruhu, vytáhl střelnou zbraň a začal mluvit.Předmětem jeho proslovu byly vysoké daně a třídní boj. Stěžoval si také na to, že rada jeho ženu připravila o zaměstnání na školním úřadě.Předseda školní rady Bill Husfelt se s mužem snažil vyjednávat a nabídl, že jeho ženě pomůže najít nové pracovní místo. Muž se při jeho slovech pouze podivně usmíval.Jedna z členek rady se muže pokusila zneškodnit a uhodila ho kabelkou. Muž ji ale přitlačil k zemi a začal střílet na přítomné. Jen zázrakem nikoho nezasáhl.Do místnosti v tu chvíli vešel policista, který je bývalým členem školní rady, a útočníka postřelil. Ozbrojený muž pak obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu.Kromě útočníka, podle médií bývalého vězně, nebyl při přestřelce nikdo zabit ani zraněn.Celý incident zaznamenaly kamery, které zasedání školní rady nahrávají.
Související
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
USA (Spojené státy americké) , střelba
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
před 1 hodinou
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
před 2 hodinami
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
před 3 hodinami
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
před 4 hodinami
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
před 5 hodinami
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
před 5 hodinami
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
před 6 hodinami
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
před 7 hodinami
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
před 8 hodinami
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
před 9 hodinami
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
před 9 hodinami
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
před 10 hodinami
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
před 11 hodinami
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
před 12 hodinami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
včera
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
včera
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
včera
Facebook a Instagram po celém světě kolabují. Postihl je rozsáhlý globální výpadek
Sociální sítě Facebook a Instagram postihl rozsáhlý globální výpadek, který v pátek zasáhl uživatele v mnoha zemích světa. Podle specializovaných serverů pro sledování výpadků a stížností na konkurenčních platformách hlásili lidé potíže s přístupem do aplikací i k webovým stránkám.
Zdroj: Libor Novák