Americké celebrity posílají peníze obětem bouře Harvey

Houston (USA) - Hvězdy amerického zábavního průmyslu posílají finanční pomoc lidem postiženým bouří Harvey, která pustoší americký Texas.

Na svůj domovský stát nezapomněla zpěvačka Beyonce, přispěly i Kim Kardashianová a její sestry, herec Kevin Hart a mnoho dalších. Informovaly o tom dnes agentury AFP a AP.

Beyonce, která z Houstonu pochází, v jednom z místních deníků uvedla, že se svým týmem probírá "plán, jak pomoci co nejvíce lidem". Majetek zpěvačky a jejího chotě, jímž je raper Jay-Z, se odhaduje na jednu miliardu dolarů (21,74 miliard Kč). Beyonce však neprozradila, kolik z něj vyčlení obětem bouře, která část Houstonu přeměnila v jezero a donutila desítky tisíc lidí opustit své domovy.

Kim Kardashianová spolu s matkou a sestrami věnují obětem bouře a záplav 500.000 dolarů (10,87 milionů Kč). Polovinu částky poslaly Červenému kříži, druhou Armádě spásy. Kardashianová vyjádřila svou účast na twitteru.

Herec Kevin Hart poslal Červenému kříži 50.000 dolarů (1,09 milionu Kč) a vyzval ostatní hvězdy amerického showbyznysu, aby následovaly jeho příkladu.

Související

Více souvisejících

hurikán Harvey (srpen 2017) USA (Spojené státy americké) Texas, USA Beyoncé Kim Kardashian

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

včera

Kupka věří, že potraviny zdražovat nebudou. Jinak může zasáhnout stát

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) doufá, že potraviny v příštím roce nebudou zdražovat, ačkoliv již bylo zvýšení cen veřejnosti avizováno. Podle Kupky mohou obchodním řetězcům v následujících měsících hrozit pokuty od antimonopolního úřadu. Řekl to v televizním diskuzním pořadu Partie.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy