Houston - Starosta města Houston dnes vyzval obyvatele západní části města, aby se ještě nevraceli do svých domovů kvůli plánovanému upouštění vody ze dvou přehrad. Podle starosty kvůli tomu bude ještě tak 10 až 15 dní do již zatopených domů v západní části města proudit voda.
Radnice uvedla, že nezatopených domů se tento krok nedotkne, informuje agentura Reuters. Starosta Sylvester Turner odhadl, že v oblasti, kam voda nadále poteče kvůli vypouštění přehrad, je asi 15.000 až 20.000 domů. Dodal, že pokud domy v důsledku nynějších záplav zatopené nebyly, nemělo by se jich dotknout ani plánované upouštění dvou přehrad.
Bouře Harvey a záplavy, které s sebou přinesla, si podle poslední bilance vyžádaly 39 obětí. V okrese Harris, jehož součástí je i Houston, voda zatopila odhadem 136.000 staveb. Ve městě Houston dnes pokračovalo odklízení trosek a pátrání po případných dalších obětech, mnoho lidí se stále pohřešuje.
Starosta Turner požádal o více techniky a záchranného vybavení, ale také o personál, který by pomohl zpracovat tisíce žádostí o federální pomoc. Dosud o ni požádalo asi 325.000 lidí. Federální agentura pro řešení krizových situací (FEMA) oznámila, že už vyplatila na individuální pomoc 57 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy korun).
Lokální letiště nedaleko Beaumontu zažívá nebývalý provoz. Každý den z něj totiž odlétají stovky letadel a vrtulníků, které odvážejí lidi ze zatopených oblastí do náhradních ubytování v Dallasu a jinde.
Související
Zkáza Houstonu pokračuje: Přehrada přetéká, protrhla se protipovodňová hráz, rabování
přehrada Addicks (Houston) , hurikán Harvey (srpen 2017) , Povodně , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
21. července 2026 17:01
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
21. července 2026 15:52
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
21. července 2026 14:40
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
Jmenování Eda Milibanda novým britským ministrem zahraničí vyvolalo ostrou reakci ve Bílém domě. Nově nastoupený ministerský předseda Andy Burnham provedl při svém příchodu do úřadu změny ve vládě, v rámci nichž nahradil spojence svého předchůdce Keira Starmera a do jedné z nejvýznamnějších funkcí posadil právě bývalého lídra Labouristické strany a zastánce ochrany klimatu a čistých nulových emisí.
Zdroj: Libor Novák