Miami - Na rozdíl od živlu Irma, který o víkendu jako hurikán zasáhl jihovýchod Spojených států a dnes zeslábl na tropickou bouři, další dva hurikány v oblasti již nepředstavují nebezpečí.
Hurikán Jose se bezpečně vzdaluje od karibských ostrovů do hloubi Atlantiku a hurikán Katia, který o víkendu postihl Mexiko, postupně výrazně zeslábl až na tropickou depresi, tedy ještě slabší jev, než je bouře.
Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) uvedlo, že se Jose dnes kolem 17:00 SELČ nacházel asi 500 kilometrů severovýchodně od východokaribských ostrovů Turks a Caicos. Směřuje dál na sever rychlostí devíti kilometrů za hodinu. Provází ho stále silný vítr o rychlosti 165 kilometrů v hodině.
Katia, která vznikla v Mexickém zálivu, rovněž minulý týden vzbuzovala obavy, o to větší, že mířil k území zdevastovanému ničivým zemětřesením. Poté, co dorazil na pevninu, ale prudce zeslábl a v sobotu už byla Katia jen tropickou depresí, jejíž střed se pohyboval kolem tří kilometry za hodinu a kterou provázel vítr o rychlosti kolem 55 kilometrů za hodinu.
Související
Kubánský parlament kvůli hurikánu Irma posunul volbu prezidenta
Nedávné živelní pohromy postihly až 25 milionů Američanů
hurikán Irma (září 2017) , hurikán Katia (září 2017) , hurikán José (září 2017) , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
včera
Vražda v Karlových Varech. Obětí je žena, policisty přivolala její matka
včera
Vystrčil pod palbou. Do Itálie letěl armádním speciálem, kritizoval ho i Babiš
včera
Sparta s Olomoucí narazí v Konferenční lize na nejtěžší možné soupeře
včera
Za vraždu dítěte na Lounsku hrozí výjimečný trest. Policie vznesla obvinění
včera
Rakušan znovu neuspěl ve volbě místopředsedy Poslanecké sněmovny
včera
Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál
včera
Trump prozradil, co USA dělají potichu a bez problémů. Jde o Blízký východ
včera
Špehovali pro Sověty. V USA před 75 lety začal proces s Rosenbergovými
včera
Březnové počasí umí být překvapivé. Meteorologové poukázali na možného viníka
včera
Trump vyhlásil nový přístup k Íránu: Jediná možnost ukončení války je bezpodmínečná kapitulace
včera
Konec přemrštěných cen benzinu a nafty? Ministerstvo financí zakročí proti prudkému zdražování benzinek
včera
Rusko těží z války proti Íránu. Poptávka po ropě roste, USA udělily Indii výjimku
včera
USA stojí válka v Íránu téměř miliardu dolarů denně. Jak dlouho může Teherán vzdorovat?
včera
Ceny ropy míří k největšímu nárůstu za poslední čtyři roky
včera
Maďarsko zadrželo zaměstnance ukrajinské banky a desítky milionů dolarů a eur
včera
Trump mobilizuje síly. Chce v Maďarsku udržet u moci Orbána
včera
Trump otočil. Už to není Putin, tentokrát je podle něj překážkou míru Zelenskyj
včera
Válka s Íránem může Netanjahuovi doma pomoci, Izraeli ale v zahraničí uškodí
včera
Počasí o víkendu: Jaro se projeví v plné síle, teploty vyrostou na 17 stupňů
5. března 2026 21:59
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
Mezi českou vládou a Spojenými státy se rozhořel spor o výši investic do vlastní obrany. Premiér Andrej Babiš v reakci na kritiku amerického velvyslance Nicholase Merricka prohlásil, že navržené výdaje na armádu jsou pro letošní rok „maximem možného“. V rozhovoru pro Českou televizi zdůraznil, že jeho kabinet sice považuje obranu za důležitou, ale prioritou zůstávají sociální otázky a každodenní problémy českých občanů.
Zdroj: Libor Novák