New York - Americký prezident Donald Trump si výrazně pohoršil v nejnovějším žebříčku 400 nejbohatších lidí v USA, který každoročně sestavuje časopis Forbes.
Časopis snížil hodnotu odhadovaného majetku Trumpa o 600 milionů USD (13,1 miliardy Kč) kvůli poklesu newyorského realitního trhu a novým informacím. Americký prezident se tak propadl o téměř 100 míst, píše list Financial Times.
Forbes nově odhadl, že majetek Trumpa činí 3,1 miliardy USD (67,9 miliardy Kč), což ho řadí v žebříčku na 248. pozici. Loni Trump skončil na 156. místě.
Letošnímu žebříčku 400 nejbohatších Američanů již 24. rokem za sebou vévodí zakladatel Microsoftu Bill Gates s odhadovaným majetkem 89 miliard USD. To je o osm miliard více než loni. Následují Jeff Bezos z Amazonu a majitel Berkshire Hathaway Warren Buffett.
První desítku nejbohatších Američanů tvoří pouze muži a největší růst majetku z nich zaznamenal spoluzakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Jeho majetek za 12 měsíců stoupl o 15,5 miliardy USD na 71 miliard USD.
Nejvýše postavenou ženou je na 13. místě, stejně jako loni, Alice Waltonová. Majetek dědičky řetězce obchodů Wal-Mart Stores činí 38,2 miliardy USD.
Související
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
Donald Trump , nejbohatší lidé světa , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 15 minutami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 1 hodinou
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 2 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
včera
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
Čtvrteční počasí může způsobit problémy v dopravě, zejména v brzkých ranních hodinách, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha sice nebyla vydána, ale na některých místech se může vyskytnout ledovka.
Zdroj: Jan Hrabě