Washington - Prezident Spojených států Donald Trump, na rozdíl od toho českého, hodlá zveřejnit svoji lékařskou zprávu. Američané totiž nejsou přesvědčeni o tom, že by s jeho zdravím mělo být vše v pořádku. Jeden z nejmocnějších můžu světa však chce jakékoli pochybnosti o svém zdraví vyvrátit. Informoval o tom server The Hill.
Prezident Spojených států Donald Trump podstoupí 12. ledna příštího roku fyzickou prohlídku, jejíž výsledky následně zveřejní jeho vojenský lékař z Bílého domu doktor Ronny Jackson.
"Zdravotní prohlídka prezidenta je naplánována pátek 12. ledna a doktor Jackson, prezidentův lékař, zveřejní po ukončení vyšetření jeho výsledky," uvedl Bílý dům ve svém prohlášení.
Již dříve odpovědní pracovníci prezidentovy kanceláře sdělili, že zdravotní prohlídka proběhne v Národním vojenském zdravotnickém středisku Waltera Reeda ve Washingtonu D.C.
Američtí prezidenti pravidelně absolvují každoroční lékařské vyšetření vojenskými lékaři, aby dokázali, že jsou fyzicky způsobilí k výkonu své funkce.
Jedenasedmdesátiletý Trump je nejstarším mužem, který byl v historii Spojených států zvolen prezidentem. Již od svého zvolení musel čelit nepříjemným otázkám ohledně jeho zdraví.
Sám Donald Trump jakékoli pochybnosti o svém zdravotním stavu často odmítá. Na otázky podobného typu přímo neodpovídá, ale často se chlubí svojí "energií a výdrží".
Připomeňme, že americký prezident není jediným, kdo vzbuzuje ve vysoké státní funkci pochyby o svém zdravotním stavu. Podobné spekulace se šíří i kolem českého prezidenta Miloše Zemana. Ten ale nechce zveřejnit svoji zdravotní zprávu.
Většinu Čechů však zdravotní stav stávajícího českého prezidenta zajímá. Z listopadového průzkumu agentury SANEP vyplynulo, že o zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se v souhrnu zajímá 61% veřejnosti.
Za dobrý a do budoucna stabilizovaný považuje stávající zdravotní stav hlavy státu 16,5% respondentů. Jako nepříliš dobrý, ale pro výkon prezidentské funkce zcela uspokojující, vnímá stávající zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana 33,2% dotázaných.
Související
Trump stupňuje konflikt s Itálií. Meloniová mu vzkázala, ať se stará o sebe
Trumpův ministr financí označil Zelenského za parchanta a Mr. Beana na cracku
Donald Trump , zdraví , USA (Spojené státy americké) , Miloš Zeman
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Domácí Mexiko si zajistilo postup ze skupiny. Kanada zase pro změnu rozdrtila Katar
před 1 hodinou
Trump stupňuje konflikt s Itálií. Meloniová mu vzkázala, ať se stará o sebe
před 2 hodinami
Zelenskyj dal Bělorusku ultimátum: Do týdne stáhne z hranic ruské armádní vybavení
před 3 hodinami
Írán uzavírá Hormuzský průliv. Obvinil USA a Izrael z porušení mírové dohody
před 4 hodinami
Trumpův ministr financí označil Zelenského za parchanta a Mr. Beana na cracku
před 5 hodinami
Rusko se obává dalšího útoku Ukrajiny. Nasadilo další systém Pantsir
před 6 hodinami
Počasí: Silné bouřky dorazily do Česka. Na západě padají dvoucentimetrové kroupy
před 7 hodinami
Příměří dlouho nevydrželo. Izrael opět útočí v Libanonu
před 8 hodinami
Británií zmítá hluboká politická krize. Všichni chtějí konec Starmera, ten rezignaci odmítá
před 9 hodinami
Izrael a Hizballáh dosáhly dohody o příměří
před 10 hodinami
Ukrajinské drony vážně narušují zásobovací linie ruské armády směřující na frontu
před 11 hodinami
Izraelci jsou naštvaní. Trump nás zradil, tvrdí po uzavření dohody s Íránem
před 13 hodinami
Nawrocki odebral Zelenskému nejvyšší polské státní vyznamenání
před 14 hodinami
Počasí přinese o víkendu do Česka tropickou noc i silné bouřky
včera
Myslí si, že je silnější než Napoleon či Hitler. Trump se považuje za nejmocnějšího muže v dějinách
včera
Primátora Karviné Jana Wolfa hledá policie. Odjel si na dovolenou
včera
V Kongu unesli matku s dcerou nakažené ebolou. Policie chrání těla mrtvých střelbou
včera
Trump způsobil další diplomatický skandál. Urazil a naštval celou Itálii
včera
Zelenskyj: Putin slábne, Rusko může své útoky proti Ukrajině zesílit
včera
Hormuzským průlivem začaly proplouvat první lodě s ropou, minám navzdory
Strategickým Hormuzským průlivem proplulo za jedinou noc více než 12,5 milionu barelů ropy. Oznámil to americký viceprezident JD Vance s tím, že jde o nejvyšší objem přepravy od konce února, kdy v regionu vypukl válečný konflikt. Tento prudký nárůst lodní dopravy umožnilo okamžité uvolnění americké námořní blokády, které následovalo po podpisu memoranda o porozumění mezi Washingtonem a Teheránem.
Zdroj: Libor Novák