Miliardář Bloomberg vyráží do bitvy s Trumpem. Ve volbách finančně podpoří demokraty

New York - V listopadových volbách budou Američané rozhodovat o novém obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu. Mediální magnát a bývalý newyorský starosta Michael Bloomberg slíbil věnovat 80 milionů dolarů (1,8 miliardy korun) na podporu kandidátů Demokratické strany.

Nestraník Bloomberg chce podle listu The New York Times dosáhnout toho, aby republikáni přestali kontrolovat páteř americké exekutivy - Bílý dům a Kongres.

"Nikdy jsem si nemyslel, že veřejná správa může být dobře zajištěna za úplné absence jedné politické strany. Uplynulých 18 měsíců to potvrdilo," okomentoval Bloomberg politiku republikánského prezidenta Donalda Trumpa.

Bloomberg má nicméně s demokraty řadu neshod. Nesouhlasí zejména s hlasy z Demokratické strany volajícími po ústavní žalobě proti Trumpovi. "Lidé ale nemohou zvolit příští Kongres, který nebude mít odvahu zasáhnout a prosazovat svou ústavní pravomoc nezávisle," zdůraznil americký miliardář.

Související

Camila Cabello

"My si přejeme demokracii." Celebrity oddluží floridské vězně, aby mohli volit

Miliardář a bývalý uchazeč o nominaci demokratů pro prezidentské volby Michael Bloomberg, zpěvák John Legend, hvězdný basketbalista LeBron James a mnoho dalších zaplatí dluhy za bývalé floridské vězně, aby jim umožnili v listopadu volit příštího amerického prezidenta. Dárci jsou připraveni poskytnout 20 milionů dolarů (460 milionů korun).
Michael Bloomberg

Miliardář Bloomberg dá na podporu Bidena 100 milionů dolarů

Americký miliardář a bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg plánuje podpořit prezidentskou kampaň demokratického kandidáta Joea Bidena na Floridě částkou nejméně 100 milionů dolarů (2,24 miliardy korun). Dnes o tom informuje agentura Reuters. Florida je v klání o křeslo amerického prezidenta považována za jeden z klíčových států.

Více souvisejících

Michael Bloomberg Volby USA Donald Trump Kongres USA USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Tomáš Plekanec

Dvě extraligové rezignace trenérů. Do nového roku vstupují s novými kouči Třinec a Kladno

Než se stihl s námi všemi rozloučit rok 2025, stihli naopak hned dva extraligové kluby sáhnout ke změnám na lavičkách. Zatímco jedna z nich byla nečekaná, o druhé už se spekulovalo delší dobu. Ta nečekaná přišla z Třince, který v době, kdy moravskoslezský celek atakuje nejvyšší příčky extraligové tabulky, opouští úspěšný stratég Zdeněk Moták. Druhá změna je z kategorie očekávaných, neboť se jedná o konec Davida Čermáka na lavičce Kladna. To se už delší dobu trápí a neustále se tak předposlednímu celku ztenčuje náskok před posledním Litvínovem.

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Petr Pavel

Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval

Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala. 

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Pavel Nečas

Zemřel známý herec Pavel Nečas

Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas. 

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Ilustrační fotografie.

Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění

Česko má za sebou v očích policistů průměrnou silvestrovskou noc, která se výrazně nelišila oproti předchozím rokům. Lidé si stěžovali na rušení nočního klidu či používání pyrotechniky. Došlo ale nejméně ke dvěma incidentům, které si vyžádaly vážná zranění zúčastněných osob. 

před 14 hodinami

před 16 hodinami

včera

V Rudolfinu se lidé loučí s Jiřím Bartoškou. (20.5.2025)

Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti

Česko letos přišlo o několik výrazných osobností, které je dobré si v závěru roku připomenout. O tvář přišel karlovarský filmový festival, s někdejším nejvyšším představitelem se musela rozloučit tuzemská církev. Odešel také držitel prestižní filmové ceny Oscar. 

včera

včera

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha

Zimní počasí působí během silvestrovské středy komplikace v dopravě. Potíže jsou hlášeny například ze středních Čech či Krkonoš. Meteorologové dnes aktualizovali varování před novým sněhem, silným větrem a sněhovými jazyky či závějemi. 

včera

Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách

Cestující v pražské hromadné dopravě se od ledna musí připravit na některé změny. Na Nový rok začnou platit nové přepravní podmínky, které například upravují pravidla pro jízdu metrem s elektrokolem či elektrokoloběžkou. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy