Americký prezident Donald Trump dnes potvrdil, že nemá v úmyslu odvolat náměstka ministra spravedlnosti Roda Rosensteina. Muže klíčového pro vyšetřování údajné ruské spolupráce s Trumpovým týmem před předloňskými prezidentskými volbami v USA šéf Bílého domu dlouhodobě kritizuje. Americká média v uplynulých dvou týdnech spekulovala, že Trump se chystá Rosensteina z funkce odstranit. Už koncem září ale prezident prohlásil, že preferuje Rosensteinovo setrvání v úřadu.
O náměstkově možném konci se začalo mluvit poté, co se v médiích objevila informace o jeho údajném plánu nahrát v Bílém domě některé Trumpovy výroky jako důkaz chaosu a rozvratu v úřadě hlavy státu. Druhý nejvýše postavený úředník ministerstva spravedlnosti tuto informaci popřel.
Trump dnes v Bílém domě na otázku jednoho novináře, zda má v plánu Rosensteina odvolat, podle agentury Reuters odpověděl: "Ne, nemám." Dodal, že s Rosensteinem má velmi dobré vztahy a že se těší, až se dnes potkají na palubě prezidentského speciálu Air Force One cestou na Floridu, kde má prezident promluvit na policejní konferenci.
Rosensteinův případný odchod by mohl ovlivnit vyšetřování ruské kauzy, které Trump označuje za hon na čarodějnice. Zatímco Rosenstein během dohledu na dosavadní vyšetřování podle tisku úspěšně odolával politickým tlakům, někteří experti se obávají, že jeho případní nástupci by tak nezávislí být nemuseli.
Související
Trump slibuje odvetu po útoku v Sýrii. Zemřeli tři Američané
Trumpa znovu ukázali na fotkách s Epsteinem. Hoax, obořil se Bílý dům na Demokraty
Donald Trump , Rod Rosenstein , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
včera
USA: Ukrajina dostane záruky podobné členství v NATO. Rusko s jejím vstupem do EU souhlasí
včera
Už to není jen Ukrajina. Frontová linie je všude a hrozba z Ruska stále sílí, varovala nová šéfka MI6
včera
Babiš ukazuje, jak se z Česka nejlepší místo pro život nedělá
včera
Naděje na mír je největší od začátku války, prohlásil Merz po jednání se Zelenským
včera
Politico: Nová Babišova vláda vyvolává v Evropě obavy. Ukrajině kvůli ní hrozí problémy
včera
Vylepšuje zbraně a útočí i na civilisty. Z Británie přichází naléhavá série varování před Putinem
včera
Muslim zastavil střelce v Sydney. Jeho statečnost ocenil celý svět, poklonu mu složil i Trump
včera
V Berlíně se sešli evropští lídři se Zelenským. Dorazil i Trumpův vyjednávací tým
včera
Schillerová vrátí EET. Macinka s Lipavským jednal o Češích vězněných v zahraničí
Aktualizováno včera
Nepotřebujeme sto dnů hájení, budeme vládou všech občanů, prohlásil Babiš
včera
Mluvčí Babišovy vlády bude bývalá televizní rosnička
včera
Ministři přebírají své resorty. Schillerová chce na ministerstvu financí audit
Aktualizováno včera
Na Ministerstvu životního prostředí zasahuje policie. Na budovu vylezli aktivisté
včera
Obětí teroristického útoku v Austrálii je i přítelkyně Čaputové
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Česko má novou vládu ANO, Motoristů a SPD
včera
Fiala předal Babišovi klíč od korunovačních klenotů, místo dopisu dostal osmdesátistránkový dokument
včera
Velká nevýhoda pro členy vlády za SPD a Motoristy. Jen aklimatizovat se na ministerstvu trvá téměř rok, říká politolog
včera
Režiséra Reinera a jeho manželku zavraždili. Podezřelým má být syn
včera
Otec a syn při útoku zabili 15 lidí. Austrálie zavede přísnější zákony o zbraních
včera