"Ilegální imigrant zabil naše lidi!" Média nebudou vysílat kontroverzní reklamu podpořenou Trumpem + VIDEO

Televize NBC a Fox News již nebudou vysílat kontroverzní předvolební reklamu podpořenou americkým prezidentem Donaldem Trumpem, která za doprovodu záběrů Mexičana usvědčeného z vraždy amerických policistů varuje před migranty přicházejícími do USA nelegálně. Televize CNN již dříve odmítla reklamu zveřejnit, neboť ji vyhodnotila jako rasistickou. Společnost Facebook sdělila, že pro video není možné na její sociální síti zakoupit reklamní prostor, uživatelé ji ale zveřejňovat mohou.

Součástí spotu jsou záběry ze soudního procesu s Mexičanem Luisem Bracamontesem. Ten se do USA dostal ilegálně a letos byl usvědčen, že v roce 2014 zabil v kalifornské metropoli Sacramento dva policisty, za což dostal trest smrti.

"Ilegální imigrant, Luis Bracamontes, zabil naše lidi!" stojí ve videu, které obviňuje demokraty, že muže vpustili do země a dovolili mu v ní zůstat. Bracamontes také v reklamě pobaveně slibuje, že z věznice uteče a v zabíjení policistů bude pokračovat.

"Koho dalšího by demokraté vpustili?" ptá se video, v jehož závěru se objevuje heslo "Prezident Donald J. Trump a republikáni učiní Ameriku opět bezpečnou."

"Po dalším rozboru uznáváme, že reklama je necitlivé povahy, proto jsme se rozhodli ukončit její vysílání," oznámil mediální dům NBCUniversal, kterému stanice NBC patří. Krátce poté oznámila i televize Fox News, že se po zhodnocení reklamy rozhodla její vysílání také zastavit.

Podle amerických médií nechala video vyrobit kampaň, která usiluje o znovuzvolení Trumpa prezidentem USA v roce 2020. Trump reklamu zveřejnil na svém twitteru, za což byl tvrdě kritizován. Podle demokratů video jen šíří strach a odvádí pozornost od skutečných problémů. Výhrady měli i někteří republikáni.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Donald Trump Media CNN TV NBC FOX NEWS Facebook

Aktuálně se děje

před 41 minutami

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

Putinův bizarní projev: Rusko je globální supervelmoc, bez nás není světový řád stabilní

Ruský prezident Vladimir Putin se domnívá, že Rusko se již vrátilo do pozice globální "supervelmoci", a to téměř dva roky poté, co nařídil rozsáhlou invazi na sousední Ukrajinu. "Stali jsme se silnějšími," řekl Putin ve virtuálním projevu na úterním zasedání nevládní Mezinárodní ruské lidové rady vedené patriarchou ruské pravoslavné církve Kirillem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy