Obyvatelé 36. volebního obvodu v americkém státě Nevada v úterý vybrali jako svého zástupce ve státním zákonodárném shromáždění známého majitele nevěstinců Dennise Hofa, který ovšem v polovině října zemřel po oslavách svých 72. narozenin. Úřady tak za něj budou muset jmenovat zástupce z Republikánské strany, za kterou Hof kandidoval, informovala americká média.
Hof, který se podle agentury Reuters považoval za nejznámějšího pasáka ve Spojených státech, vlastnil striptýzový klub a několik nevěstinců. Také byl hvězdou reality show na stanici HBO. V červnu v konzervativním venkovském okrese překvapivě vyhrál republikánské primárky, 16. října byl však po víkendových narozeninových oslavách nalezen mrtvý v jednom ze svých podniků. Vyšetřovatelé stále nestanovili příčinu jeho smrti, o trestný čin se ale zřejmě nejedná.
Nevadská volební pravidla posmrtnou kandidaturu umožňují a Hof se tak i tři týdny po své smrti mohl utkat o post místního zákonodárce s demokratkou Lesií Romanovovou. Hlasy mu dalo 63 procent voličů, a to přesto, že Republikánská strana dala v červnu najevo, že Hofa nepodporuje.
V kampani se Hof prezentoval jako kandidát ve stylu současného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Řada lidí jej kvůli tomu označovala za oportunistu, neboť v prezidentských volbách před dvěma lety ještě podporoval Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou. Pozornost médií tehdy upoutala jeho kampaň "Šlapky pro Hillary", v níž na podporu bývalé ministryně zahraničí vystupovaly některé ze zaměstnankyň Hofových vykřičených domů.
Související
Zemřel známý majitel nevěstinců. Krátce poté, co oslavil 72. narozeniny
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Právo na opravu je tady. Rozbité spotřebiče už nemusíte vyhazovat, výrobci je musí opravit
před 2 hodinami
Ukrajina sestřelila od začátku války téměř půl milionu ruských raket a dronů
před 3 hodinami
Nůžky se rozevírají. Kongo čelí masivnímu šíření eboly, Uganda hlásí úspěšné zvládnutí nákazy
před 4 hodinami
Bílý dům se opřel do Sáncheze. Pokud chcete proti Španělsku zakročit, podpoříme vás, vzkázal Evropě
před 5 hodinami
Trump: Odvolal jsem úder proti Íránu. Měl být tak silný, že ho svět nezažil od konce druhé světové
před 7 hodinami
Počasí: Extrémní teploty budou pokračovat, vlna veder se příští týden vrátí
včera
V kavárně v Moskvě došlo k výbuchu. Na místě údajně slavili ruští hlavouni
včera
Jak má probíhat odzbrojení Pásma Gazy? Bílý dům chce začít do měsíce, podle expertů jde o práci na rok
včera
Coca-Cola, Mondelēz, Danone, Ferrero a další firmy bojkotují snahy o potlačení obezity, varuje WHO
včera
Počasí: Moravu zasáhly silné bouřky, mohou padat kroupy
včera
Proti FIFA se bouří světové fotbalové organizace. Současný způsob řízení je neudržitelný, vzkazuje UEFA
včera
Rusko mění strategii. Místo energetické infrastruktury si na Ukrajině vybírá nový typ cílů
včera
Záchranáři převezli na Bulovku ženu s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc
včera
Jak překonali migranti opevněnou hranici? Proč zamířili zrovna do Ceuty? Otázky, na které se ptá celý svět
včera
Španělsko odsoudilo reakci EU na příliv migrantů. Sánchez si stěžuje von der Leyenové na sobeckost a ignoraci
včera
Proč jsou útoky na Kyjev navzdory krytům tak ničivé? Na vině je hned několik faktorů
včera
Není to jen válka. Klimatická krize je pro globální ekonomiku stále větší hrozbou
včera
Nedostali jídlo ani bydlení. Většina migrantů se ze španělské enklávy vrátila zpět do Maroka
včera
Rusko zaútočilo na Kyjev balistickými raketami, nejméně devět mrtvých
včera
Počasí hraje zásadní roli. V Česku nastane nejhorší stav za čtyři roky
V Česku se očekává dosažení nejhoršího stavu hydrologického sucha od konce roku 2022, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Počasí v tom hraje zásadní roli, zvlášť když momentálně panuje již druhá vlna tropických veder během letošního léta.
Zdroj: Jan Hrabě