Ke konci roku ve své funkci skončí americký ministr vnitra Ryan Zinke. Oznámil to dnes na twitteru americký prezident Donald Trump. Jméno nového šéfa resortu má být oznámeno příští týden. Ministerstvo vnitra má v USA mimo jiné na starosti správu národních parků a ochranu přírody.
"Ministr vnitra Ryan Zinke opustí administrativu na konci roku poté, co sloužil po dobu téměř dvou let. Ryan během funkčního období mnohého dosáhl a já mu chci poděkovat za jeho službu našemu národu," napsal Trump. Dodal, že jeho administrativa oznámí jméno Zinkeho nástupce příští týden.
Secretary of the Interior @RyanZinke will be leaving the Administration at the end of the year after having served for a period of almost two years. Ryan has accomplished much during his tenure and I want to thank him for his service to our Nation.......
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 15. prosince 2018
Zinke čelí vyšetřování kvůli svým obchodním aktivitám mimo ministerstvo a Trump už v listopadu upozornil, že se na obvinění podívá. Prezident Zinkeho v minulosti označil za jednoho ze svých oblíbených ministrů.
Trumpovu vládu od jeho vstupu do Bílého domu opustilo mnoho ministrů a dalších vysokých funkcionářů, mimo jiné v listopadu ministr spravedlnosti Jeff Sessions.
Trump již ohlásil také odchod personálního šéfa Bílého domu Johna Kellyho, jeho na konci roku nahradí nynější ředitel vládního rozpočtového úřadu Mick Mulvaney. Spekuluje se o odchodu dalších členů administrativy včetně ministryně pro vnitřní bezpečnost Kirstjen Nielsenové.
Související
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
Donald Trump , USA (Spojené státy americké) , Prezident USA , Ryan Zinke
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Americká armáda zahájila další útoky proti Íránu. Zničili jste veškerou diplomacii, reaguje Teherán
před 2 hodinami
Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
Ženské finále slavného tenisového Wimbledonu nabídlo z českého pohledu naprosto snové složení. Poprvé v historii se v něm totiž střetly v sobotu dvě české tenistky – Karolína Muchová a Linda Nosková. Jednalo se tak už pouze o to, kdo z nich se stane v pořadí již pátou českou vítězkou travnatého turnaje a kdo tak naváže na Janu Novotnou (1998), Petru Kvitovou (dvojnásobnou vítězku z let 2011 a 2014), Markétu Vondroušovou (2023) a Barboru Krejčíkovou (2024).
Zdroj: David Holub