Záhadně zemřel Colin Kroll (†34), tvůrce populární aplikace HQ Trivia

Ve 34 letech zemřel spolutvůrce platformy Vine na sdílení krátkých videí a populární herní aplikace HQ Trivia Colin Kroll. Policie v neděli našla jeho tělo v jeho newyorském bytě poté, co ji o provedení kontroly požádala Krollova přítelkyně. Příčina smrti není jasná, bulvární web TMZ však hovoří o možném předávkování drogami, protože u těla se podle jeho zdrojů našlo vybavení spojené s užíváním omamných látek.

Kroll se ve světě nových technologií proslavil poté, co před několika lety společně se svým podnikatelským partnerem Rusem Yusupovem vytvořil platformu Vine pro sdílení šestisekundových videí.

Sociální síť Twitter tuto službu v roce 2012 převzala za 30 milionů dolarů (přes 680 milionů korun), před dvěma lety pak oznámila konec jejího provozu. Kroll s Yusupovem poté založili firmu Intermedia Labs a v roce 2017 spustili úspěšnou mobilní hru HQ Trivia.

Colin #Kroll, co-founder of HQ Trivia, is found dead at his New #York apartment https://t.co/jrS6Yg006R pic.twitter.com/JG0lOohW96

— Jenkers News (ENG) (@jenkers_en) 16. prosince 2018

"Dnes jsme se dozvěděli o úmrtí našeho přítele a zakladatele Colina Krolla, a s hlubokým smutkem mu dáváme sbohem," citovala televize CNN prohlášení společnosti HQ. "Naše myšlenky jsou v této nesmírně obtížné chvíli s jeho rodinou, přáteli a blízkými," pokračovalo vyjádření mluvčího.

Yusupov svému kolegovi a příteli vzdal hold na twitteru. "Navždy si jej budu pamatovat pro jeho laskavou duši a veliké srdce. Dělal svět a internet lepším místem. Odpočívej v pokoji, bratře," napsal.

We learned today of the passing of our friend and founder, Colin Kroll, and it's with deep sadness that we say goodbye. Our thoughts go out to his family, friends and loved ones during this incredibly difficult time.

— HQ Trivia (@hqtrivia) 16. prosince 2018

Média spekulují o tom, že příčinou Krollovy smrti bylo drogové předávkování. CNN uvádí, že v důsledku propadu v popularitě HQ Trivia údajně ve společnosti Intermedia Labs v poslední době panoval neklid. Web Recode na začátku listopadu přinesl informaci, že Kroll vytlačil Yusupova z pozice výkonného ředitele, při nástupu do čela firmy se ale Kroll potýkal s interní stížností na "nevhodné a neprofesionální chování".

Colin Kroll (HQ Trivia) úmrtí USA (Spojené státy americké) internet PC

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 19 minutami

před 25 minutami

před 35 minutami

před 1 hodinou

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 1 hodinou

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 3 hodinami

Zelenina vypěstovaná ve skleníku

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

V Holešově se srazil osobní vlak s nákladním autem. (5.6.2023) Prohlédněte si galerii

V Holešově se srazil vlak s nákladním autem, devět lidí se zranilo

Devět zraněných si vyžádala ranní srážka osobního vlaku s nákladním autem na železničním přejezdu v Holešově. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Železniční provoz na trati bude kvůli nehodě přerušen zřejmě až do brzkých odpoledních hodin. 

před 5 hodinami

Polsko demonstruje sílu. Cvičí s Američany, na armádu dá kvůli Rusku čtyři procenta HDP

Poláci opět ukázali potenciál rostoucí evropské vojenské velmoci. Během cvičení, které trvalo od 6. do 26. května se setkalo až 13 tisíc polských vojáků spolu se stovkami dalších z USA, Rumunska, Slovinska, Švédska, Francie, Litvy, Estonska, Lotyšska a Turecka. O manévrech informovalo PolskieRadio.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy