Dva mrtvé a čtyři zraněné, z nichž tři jsou v kritickém stavu, si v úterý odpoledne (v noci na dnešek SELČ) vyžádal útok střelce na Severokarolínské univerzitě v Charlotte. Policie útočníka dopadla. Agentura AP uvedla, že v souvislosti s případem se znovu ozývají výzvy k přijetí takových opatření, aby byly univerzitní areály bezpečnější.
"Byly to takové hlasité rány. Několik hlasitých ran a pak už jsme jen viděli, jak všichni vybíhají z budovy. Jako když jste nervózní nebo jako když se bojíte. A pak se za sebou ohlíželi," popsal momenty po útoku mladík, který na univerzitu přijel na výstavu.
Informaci, že útočník v areálu Severokarolínské univerzity v Charlotte pistolí zasáhl několik studentů, policisté dostali odpoledne místního času. Na místo přijeli strážci pořádku, kteří se chystali dohlížet na bezpečnost na nedalekém koncertě. Vběhli do výukové budovy, kde byl útočník, a zatkli ho. Jde o 22letého Trystana Andrewa Terrella, který na univerzitu také chodil. Jeho dědeček agentuře AP řekl, že vnuk nikdy nejevil zájem o zbraně.
"Studenti by se neměli v kampusech bát o život," řekl v reakci na úterní útok demokratický guvernér státu Severní Karolína Roy Cooper. "Když rodiče posílají děti do školy, neměli by si o ně dělat starosti. Toto násilí musí zkrátka přestat," uvedl. "V nadcházejících dnech se pořádně podíváme, co je nutné udělat, abychom se posunuli dál," dodal.
Na univerzitě je zapsáno více než 26.500 studentů a má zhruba 3000 zaměstnanců.
Související
Trump sliboval miliardové investice do Venezuely. Ropné firmy se ale zdráhají
Trump odpovídal na dotaz, zda Američané náhodou neunesou i Putina
USA (Spojené státy americké) , Střelba v USA , střelba na Severokarolínské univerzitě v Charlotte (1. 5. 2019)
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Světový řád se rozpadl, tvrdí slovenský premiér Fico
před 1 hodinou
Záchrana, jaká nemá v Česku obdoby. Zraněný muž je konečně venku z jeskyně
před 2 hodinami
Praha se těší na nový most. Tramvaje čekají výluky na obou březích Vltavy
před 2 hodinami
Trump sliboval miliardové investice do Venezuely. Ropné firmy se ale zdráhají
před 4 hodinami
Počasí o příštím víkendu. Silný mráz ustoupí, ukazuje výhled
včera
Zdravá a o rok starší. Britská princezna Kate je vděčná přírodě
včera
Další překvapivá trenérská změna v extralize. Pokorný končí na vlastní žádost v Brně
včera
Velká záchranná akce v Moravském krasu. V jeskyni se zranil muž
včera
Venus Williamsová se v 45 letech vrací na kurty. Chce hrát Australian Open
včera
Česko nechá prověřit požární riziko v nočních podnicích, oznámil Metnar
včera
Je to vzhůru nohama, říká Kupka na Turkův úmysl žalovat prezidenta
včera
Trump odpovídal na dotaz, zda Američané náhodou neunesou i Putina
včera
Američané operací ve Venezuele dali Evropanům šanci ukázat odvahu
včera
Česko je připraveno přispět do dialogu ohledně Grónska, řekl Macinka
včera
Rulík zveřejnil hokejovou nominaci na olympiádu. Nechybí Červenka nebo Ticháček
včera
Venezuela neměla proti Američanům šanci. Teď ale hrozí peklo na zemi
včera
Zimní počasí úřaduje. Meteorologové slibují novou mrazivou epizodu i další sníh
včera
Babišovi se rýsuje problém. Foldyna z SPD připustil, že nemusí dát vládě důvěru
včera
Na Ústecku se dostaly do oběhu falešné bankovky. Muži hrozí až osm let
včera
Pátrání po pohřešované dívce z jižní Moravy bylo úspěšné. Našla se v zahraničí
Šťastný konec má pátrání po osmnáctileté dívce z Blanenska, která se pohřešovala od pondělí. Policii se ji po zapojení veřejnosti podařilo vypátrat v blíže nespecifikované sousední zemi. Teenagerka by měla být v pořádku.
Zdroj: Jan Hrabě