Grand Rapids - Střelec v michiganském městě Grand Rapids připravil o život sedm lidí – pět žen, muže a desetiletou holčičku. Nakonec obrátil zbraň rovněž proti sobě a spáchal sebevraždu, informuje v pátek agentura AFP.
Čtyřiatřicetiletý Rodrick Dantzler se zbraní v ruce vtrhl do dvou různých domů a postřílel jejich nájemníky. K lidem z obou domácností měl mít osobní vztah. Policie zatím nezná motiv vražd, domnívá se však, že je mezi oběťmi Dantzlerova dcera a bývalá přítelkyně.
Dantzler z místa činu ujel. Vyrazil směrem na Detroit, ale na dálnici havaroval a dál musel prchat pěšky. Údajně postřelil řidiče vozidla, který do něj naboural. Posléze vnikl do jednoho z domů v okolí, který obklíčila policie.
Útočník zadržoval několik rukojmích. Třiapadesátiletou majitelku domu propustil výměnou za cigarety a energetické drinky. Později propustil i zbylá dvě rukojmí.
Podle policistů si Dantzler vybral tento úkryt náhodně a neměl na jeho obyvatele žádné vazby.
Policie se s útočníkem spojila přes telefon. Útočník se údajně chtěl nejprve vzdát policii, když však mluvil s vyjednavači, střelil se do hlavy.
Od chvíle, co se Dantzler ukryl v domě, třikrát vystřelil na policisty. Během přestřelky byla lehce zraněna jedna žena.
Policisté uvedli, že útočníka zahlédli požívat neznámé, zřejmě omamné látky.
Podle amerických médií byl muž několikrát trestně stíhán, naposledy za napadení, které mu loni vyneslo roční pobyt za mřížemi. Jeho rodina vypověděla, že se Dantzler vrátil z vězení nedávno a to ve velmi špatné psychické kondici. Podle některých údajů mohl mít bipolární afektivní poruchu (maniodeprese) a jeho stav se zhoršil po vysazení léků.
Související
Fico se s Trumpem bavil o EU. Podle obou politiků je v hluboké krizi
Dříve nepředstavitelné, dnes realita. Brusel může poprvé aktivovat obchodní „bazuku“
Aktuálně se děje
před 28 minutami
Projev obrovské hlouposti, nepochopitelný akt slabosti... Trump tvrdě kritizuje krok, který sám podpořil
před 1 hodinou
Počasí a sníh. Meteorologové vysvětlili, co se změnilo v posledních dnech
včera
Český lev představil nominované. Ceny budou předány za dva měsíce
včera
Fico se s Trumpem bavil o EU. Podle obou politiků je v hluboké krizi
včera
Smrt ženy v Jičíně. Podezřelým je cizinec, s partnerkou měl hádku
včera
Neříkejte mu, co má dělat. Fiala na kongresu ODS promluvil o své budoucnosti
včera
Vémolu na kauci propustili z vazby. Podíl na trestné činnosti nadále odmítá
včera
Zlomový okamžik ve válečnictví nastal před 115 lety. Letadlo přistálo na lodi
včera
Výhled počasí do poloviny února. Meteorologové očekávají další sněžení
včera
Experti kroutí hlavou. Ani oni netuší, proč vlastně Trump potřebuje Grónsko
včera
Norsko smetlo Trumpův dopis ze stolu: My o Nobelově ceně nerozhodujeme, vzkázalo
včera
Zemřel známý herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič
včera
Vláda odmítla zálohování PET lahví a plechovek, schválila Den české vlajky
včera
"Koupil jsem si glóbus za 15 tisíc, abych viděl, kde je." Babiš se odmítl postavit za Grónsko
včera
Střelba v Chřibské měla vztahový motiv. Útočník střílel na policisty, pak si vzal život
včera
Trump pozval Putina do Rady míru, která má dohlížet na Pásmo Gazy
včera
Větrné počasí trvá. Meteorologové prodloužili výstrahu
včera
16 tisíc mrtvých, 300 tisíc zraněných, tisíce lidí přišly o zrak. Írán podle lékařů skutečná čísla obětí demonstrací tají
včera
Letouny Ukrajině neprodáme, oznámil po jednání koalice Okamura
Aktualizováno včera
Střelba na úřadě na Děčínsku. Na místě jsou mrtví a zranění
Policie zasahuje v pondělí dopoledne na městském úřadě ve Chřibské na Děčínsku. Došlo tam ke střelbě. Na místě už momentálně nehrozí další nebezpečí, pachatel byl zneškodněn. Kromě útočníka zemřela nejméně jedna další osoba. Šest lidí pak utrpělo zranění.
Zdroj: Jan Hrabě