New York - Amerického zločince George Wrighta, který před 41 lety utekl z věznice a v uneseném letadle uprchl do Alžírska, dopadla portugalská policie. Informuje o tom v úterý webový portál televize CNN.
Osmašedesátiletého George Wrighta dopadla v lázeňském městečku Sintra u Lisabonu portugalská policie. Na uprchlého trestance ji upozornila americká kriminální ústředna FBI.Wrightovi bylo 19 let, když v roce 1962 zastřelil se společníkem při přepadení benzinové pumpy ve městě Farmingdale ve státě New York veterána z druhé světové války. Sebrali mu 70 dolarů.Policie pachatele rychle dopadla a soud Wrighta poslal na 30 let do vězení.V roce 1970 Wright z věznice ve městě Denveru uprchl. O dva roky později se mu spolu s několika dalšími zločinci podařilo unést letadlo směřující do Miami na Floridě. Na letišti si zločinci vyjednali za propuštění 88 pasažérů jeden milion dolarů výkupného, které jim museli agenti FBI potupně přinést v plavkách. Jedině tak se nechali únosci přesvědčit, že agenti nemají zbraně.Letadlo potom únosce odvezlo do Alžírska. Alžířané letadlo i výkupné zadrželi a vrátili do Ameriky, ale únoscům se podařilo zmizet. V roce 1976 byla část skupiny dopadena v Paříži, po Wrightovi se nicméně slehla zem.Před devíti lety policisté z New Jersey zachytili komunikaci Wrighta s příslušníky jeho rodiny. Díky tomu FBI zločince vystopovala. V úterý světu oznámila, že tento případ "slouží jako důkaz, že odhodlání FBI při sledování zločinců nemůže oslabit ani čas ani vzdálenosti".
Související
Patová situace: Írán s USA mluvit nechce, trvá a podmínkách, na které Trump nepřistoupí
Trump těžce nese výsledky průzkumů. Realita je prý jiná
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Ukrajinské drony zaútočily v Tatarstánu. Nálet prý trval hodiny
před 1 hodinou
Dostupná ložiska mizí. Severní moře se stává rájem robotů a dronů
před 1 hodinou
Čína kvůli mohutnému tajfunu evakuovala milion lidí
před 1 hodinou
Zemřel legendární spisovatel Vladimír Páral
před 2 hodinami
Tragédie v Praze. Při zkoušce prasklo potrubí, jeden člověk zemřel
před 2 hodinami
Ekonomické škody ani nespokojenost Rusů k zastavení bojů nestačí. Putin stál věří, že zvítězí
před 2 hodinami
Počasí aktuálně: Meteorologové varují před vedry a požáry na dalších místech
před 3 hodinami
Počasí láme jeden rekord za druhým. Historicky nejvyšší teploty hlásí oceány i celá Evropa
před 3 hodinami
Patová situace: Írán s USA mluvit nechce, trvá a podmínkách, na které Trump nepřistoupí
před 4 hodinami
Ztratí klíčového spojence? Netanjahu riskuje otevřený konflikt s Trumpem
před 5 hodinami
Teherán předložil seznam podmínek pro otevření Hormuzského průlivu. Ceny ropy rostou
před 6 hodinami
Netanjahu: Izrael odmítl Trumpův mírový plán pro Pásmo Gazy
před 7 hodinami
Předpověď počasí na nový týden. Orámují ho tropy
včera
Problém číst či soustředit se. Princezna Kate zavzpomínala na boj s rakovinou
včera
Vedra a sucho dál sužují zemi. Stát se snaží pomoci se zadržováním vody v krajině
včera
Knihovna bez Havla. Začne nová éra, dohoda s Havlovou nevyšla
včera
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka představil první odhady
včera
Ještě letos vyprší platnost téměř 300 tisíc řidičáků. Na úřad kvůli výměně nemusíte
včera
EU prověřuje podezřelé IT dotace na Slovensku. Sousedům hrozí sankce
včera
Maximum možného. Do lékáren míří tisíce balení léku na rakovinu prsu
Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv pokračuje v intenzivním řešení omezené dostupnosti léčivých přípravků s účinnou látkou tamoxifen. Díky mimořádným opatřením se podařilo zajistit téměř 6 000 balení, která jsou nyní postupně distribuována do lékáren po celé České republice. Další dodávky jsou již na cestě a budou do distribuční sítě uvolňovány v průběhu příštího týdne.
Zdroj: Jan Hrabě