Los Angeles - Soud ve středu dočasně svěřil děti zesnulého zpěváka Michaela Jacksona do péče jejich bratrance Tita Jacksona Juniora. Dosud se o ně starala babička Katherine, píše ve čtvrtek webový portál stanice BBC.
Soudce Mitchell Beckloff rozhodl o změně opatrovníka poté, co Katherine Jacksonová zmizela 15. července z domova.Tito Junior před soudem vypověděl, že Katherine používala "divné fráze" a mluvila nesrozumitelně. Nyní se bude starat o patnáctiletého Prince Michaela, čtrnáctiletou Paris a desetiletého Prince Michaela II., známého také pod přezdívkou Blanket.Žádné z dětí nesmí podle rozhodnutí soudu opustit Kalifornii.Soudce však upozornil, že dvaaosmdesátiletá Katherine se nijak neprovinila a jakmile se objeví, budou jí děti opět svěřeny.Katherine Jacksonová se už ve středu nechala slyšet, že byla v lázních v Arizoně. Ve vyjádření pro televizi ABC News vyjádřila zděšení, že péče nad dětmi byla v její nepřítomnosti svěřena jinému členu rodiny. Nyní je už zpět v Kalifornii."Naprosto mě zničilo, že mi za mojí nepřítomnosti vzali vnoučata. Jsem doma, abych se o to postarala," uvedla Jacksonová za přítomnosti dcer Rebbie a Janet a syna Jermaina.Katherine se o děti stará od smrti Michaela Jacksona. Zpěvák zemřel v červnu 2009 v Los Angeles na zástavu srdce. Jeho smrt podle patologické zprávy zapříčinilo anestetikum propofol, které užíval proti nespavosti.
Související
USA zvažují odchod z NATO
Trump řekl, kdy se USA stáhnou z Íránu
USA (Spojené státy americké) , Michael Jackson
Aktuálně se děje
včera
BBC: Evropští lídři doufají, že USA z NATO neodejdou. Ví ale, že Trump je toho schopen
včera
Szijjártó se ostře pustil do prezidenta Pavla. Vytáhl komunistickou minulost
včera
Vance naznačil, že bude po Trumpovi zřejmě kandidovat na prezidenta USA
včera
První člověk tmavé pleti, první žena, první neameričan. Kdo dnes odstartuje na historickou cestu k Měsíci?
včera
Londýn svolává zástupce 35 zemí. Na krizovém summitu bude řešit znovuotevření Hormuzského průlivu
včera
Francouzská armáda zásadně mění strategii. Do čtyř let očekává válku s Ruskem
včera
O vystoupení z NATO se dosud žádný stát nepokusil. Proces není okamžitý, trvá dlouhé měsíce
včera
Zelenskyj zvažuje, že už znovu nebude kandidovat na prezidenta
včera
Polská kontrarozvědka zadržela dva aktivisty podezřelé ze žhářského útoku v Pardubicích
včera
USA zvažují odchod z NATO
včera
Den D je tady. Lidstvo se po půl století vrátí na Měsíc
včera
Smlouvu s Vatikánem nelze ratifikovat, rozhodl Ústavní soud
včera
Trump řekl, kdy se USA stáhnou z Íránu
včera
Severokorejští hackeři zřejmě pronikli do softwaru, který využívají tisíce společností
včera
Počasí se bude oteplovat i po svátcích, naznačuje výhled
31. března 2026 21:56
StarDance nabídne i energické mládí. Zatančí Tomas Sean Pšenička
31. března 2026 20:44
BIS zasáhla proti ruské stínové flotile. Rogač je nově na sankčním seznamu
31. března 2026 19:50
Policie prozradila, jak soud rozhodl o pátém podezřelém v pardubické kauze
31. března 2026 18:53
Výhled počasí na duben. Meteorologové nastínili, co bude po Velikonocích
31. března 2026 18:06
Zněl prý hlas zdravého rozumu. Babiš a Fico obnovili společná jednání vlád
Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Robert Fico (Smer-SD) obnovili společná jednání české a slovenské vlády. Kabinety se dnes sešly v Česku. Jednalo se o mnoha věcech, podepisovaly se dokumenty. Příští jednání proběhne na Slovensku.
Zdroj: Jan Hrabě