Pine Tree Camp - Muž, který posledních 27 let strávil v amerických lesích a od roku 1990 s nikým nemluvil, byl odchycen při krádeži jídla v americkém státě Maine. Poustevník je prý zodpovědný za zhruba tisíc vloupání, při nichž kradl jídlo. Informuje server news.com.au.
Sedmačtyřicetiletý Christopher Knight zmizel v roce 1986. Od té doby přežíval v tábořišti ukrytém v hustých lesích na severu USA při hranicích s Kanadou. Živil se drobnými krádežemi. Místní majitelé chat o přítomnosti nějaké osoby žijící v lese věděli, nechávali mu proto venku jídlo, aby se nesnažil vloupat do jejich příbytků.
S oblibou se vydával pro jídlo do městečka Pine Tree Camp. Tam byl také dopaden. Jeden z obyvatel nastražil do své chaty důmyslný alarm. Policie následně podivína zatkla. Při vyšetřování jim odmítl sdělit, proč ve svých 19 letech odešel do divočiny. Tvrdí však, že od roku 1990 nemluvil s lidskou bytostí. Ve svém tábořišti nicméně měl malé rádio na baterky. Žádné Knightovi příbuzné se nepodařilo najít.
Související
Trump pohrozil uvalením cel na státy, které nesouhlasí s anexí Grónska
„To nejhloupější, co jsem kdy slyšel.“ Odpor proti Trumpovi kvůli Grónsku roste, Kongres hrozí impeachmentem
Aktuálně se děje
před 14 minutami
Předsedou Pirátů zůstává Hřib. Pozici obhájil hned v prvním kole
před 27 minutami
Piráti volí nové vedení. Hřib se chce zaměřit na dostupné bydlení a levnější potraviny
před 54 minutami
Ve Francii se rodí návrh na okamžité vystoupení z NATO
před 2 hodinami
Trump pohrozil uvalením cel na státy, které nesouhlasí s anexí Grónska
před 3 hodinami
Kdo nahradí Fialu a Hřiba? ODS a Piráti si dnes zvolí nové vedení
před 4 hodinami
Mrazivé počasí se vrátí do Česka. V noci se připravte na tuhou zimu
včera
Pekarová Adamová má po odchodu z politiky novou práci. Pomáhá známé firmě
včera
Pokus o vraždu bezdomovce v Praze. Policie podezřívá nezletilého mladíka
včera
Fiala překonal i Klause. V ODS končí jedna dlouhá éra, strana si zvolí nový směr
včera
Úpadek bývalého prince Andrewa pokračuje. Čeká ho stěhování pryč z luxusu
včera
Řidič věřil navigaci, kamion zavedla až skoro na Pražský hrad
včera
Cimrmanova planetka se našla před 30 lety. Objevil ji astronom Moravec
včera
„To nejhloupější, co jsem kdy slyšel.“ Odpor proti Trumpovi kvůli Grónsku roste, Kongres hrozí impeachmentem
včera
Stříleli po všem, co se hýbe. Lidé před mýma očima padali v kaluži krve, popisuje svědek protestů v Íránu
včera
Trump selhal. Na lidech mu nezáleží, myslí si většina Američanů
včera
Praktický průvodce měsíčními platbami za plyn a elektřinu
včera
Kyjev podle Trumpa brzdí ukončení války. Zelenskyj mu předložil důkaz, že se plete
včera
Zelenskyj udělil Pavlovi vyznamenání nejvyššího stupně
včera
Bílý dům: Evropské jednotky v Grónsku Trumpův názor nijak nezmění
včera
Sněmovna vyzvala prezidenta, aby jmenoval Turka ministrem. Stanovisko se nemění, opáčil Hrad
Poslanecká sněmovna v pátek přijala usnesení, ve kterém důrazně vyzvala prezidenta Petra Pavla, aby dodržoval Ústavu ČR a bez zbytečných průtahů jmenoval členy vlády navržené premiérem. Dokument, který podpořila vládní koalice ANO, SPD a Motoristů, reaguje na prezidentovo odmítnutí jmenovat Filipa Turka (Motoristé) ministrem životního prostředí. Podle zákonodárců nepřísluší hlavě státu kádrovat kandidáty, ale má je na návrh předsedy vlády pouze formálně jmenovat.
Zdroj: Libor Novák