Cleveland - Sourozenci údajného clevelandského únosce Ariela Castra svého bratra ostře odsoudili za to, co udělal. Bratři Perdo a Onil, kteří byli původně zadrženi spolu s ním, nazvali svého sourozence "zrůdou". V rozhovoru pro televizi CNN také řekli, že o bratrových činech neměli ani tušení.
"Nemám s tím nic společného a nevím, jak to mohlo mému bratrovi celá ta léta procházet," řekl CNN nejstarší z trojice bratrů Castrových, Pedro. Když k němu do bytu minulé pondělí přišli policisté, myslel si, že má problémy kvůli tomu, že měl na veřejnosti otevřenou nádobu s alkoholem, což zákon zakazuje.
Další z bratrů, Onil, byl spolu s Arielem zatčen, když jej bratr vezl v autě z návštěvy jejich matky. "Možná se chtěl nechat chytit. Možná už toho bylo příliš. Ale jestli to udělal takhle, neměl jezdit do matčina domu a brát mě do auta, jestli věděl, co se stane," prohlásil padesátiletý Onil Castro.
Vyšetřovatelé minulý čtvrtek dospěli k závěru, že s činy svého bratra nemají nic společného.
O Arielových skutcích se prý bratři nedozvěděli i proto, že do jeho domu nechodili nijak často, a když přišli, nepustil je dál než do kuchyně. "Důvod, proč jsme chodili do kuchyně, byl ten, že tam měl alkohol. Vzal mě do kuchyně a dal mi panáka," popsal čtyřiapadesátiletý Pedro návštěvy u svého bratra. Zbytek domu od kuchyně oddělovaly tlusté závěsy, což prý Ariel vysvětloval úsporami energie.
Amanda Berryová, Gina DeJesusová i Michele Knightová byly uneseny v rozmezí let 2002 až 2004. Všech tří se Ariel Castro zmocnil, když jim nabídl, že je sveze autem.
Od té doby byly v nenápadném předměstském domě pravidelně bity i znásilňovány. Místní televize WKYC-TV s odvoláním na policejní zdroje uvádí, že dívky byly přinejmenším pětkrát těhotné. O děti ale přišly, když je útočníci bili pěstmi do břicha, aby vyvolali potrat. V zajetí se tak podle všeho narodilo jen jedno dítě – dnes šestiletá dcera Amandy Berryové.
Ženy uvedly, že se za celou dobu zajetí ze svých vězení dostaly ven jen dvakrát. V obou případech mohly jít do garáže na malém dvorku zamaskovány parukami a klobouky.
Policisté v úterý dům prohledávali také se psy cvičenými na vyhledávání mrtvých těl. Chtěli se přesvědčit, že se na pozemku domu neukrývá žádná další oběť. Psi podle dostupných informací skutečně nic nenašli, píše ihned.cz.
Související
Našel se chlapec, kterého pohřešovali osm let? Rozhodnou testy DNA
Svazoval mě a věšel jak maso u řezníka, svěřila se oběť "Fritzla" z USA
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 4 hodinami
Ve Španělsku se srazily rychlovlaky převážející stovky lidí. Nejméně 21 mrtvých a sto zraněných
Aktualizováno včera
Jan Darmovzal je zpět v Česku. Na letišti s ním přistál vládní speciál
včera
Experti nad Trumpovým zájmem o Grónsko kroutí hlavou. Čína a Rusko musí mít obrovskou radost, varuje EU
včera
Letadlo s vězněným Čechem je na cestě domů. V Praze přistane dnes večer
včera
Ukrajinci si do konce války nezatopí? Ruský plán, jak donutit Kyjev ke kapitulaci, znepokojuje experty
včera
Ať si nejprve ověří informace, vzkázal Pavel Macinkovi. Vysvětlil, jak to je s letouny pro Ukrajinu
včera
Zasadí Trump globální ekonomice drtivou ránu? Francie požaduje odvetu, USA se kvůli Grónsku bojí izolace
včera
Vedení ODS je kompletní. Post místopředsedy obhájil Vondra, mezi nově zvolenými je i Červíček
včera
Trump zpoplatní členství v mírové radě pro Gazu. Od států za ni bude chtít neuvěřitelnou částku
včera
Jako slon v porcelánu, zkritizoval Macinka Pavla. Není přitom jasné, jestli Ukrajině vůbec něco slíbil
včera
Vláda zahájí zestátnění ČEZ. Proces má trvat dva roky, tvrdí Havlíček
včera
Trump vyzval Íránce ke svržení režimu a ukončení vlády Chameneího
včera
Chameneí označil Trumpa za zločince. Přiznal, že při protestech umírají tisíce lidí
včera
Lavina v Alpách smetla skupinu Čechů. Tři na místě zemřeli
včera
Počasí: Do Česka se vrátí silné mrazy, příští týden bude až -15 stupňů
17. ledna 2026 21:59
Trump chce rozhodnout o tom, zda může Netflix koupit Warner Bros
17. ledna 2026 21:14
Nové vedení nestačí, říká pro EZ po prvním dni sjezdu Černochová. Členům poslala rázný vzkaz
17. ledna 2026 19:58
Trump zavede cla proti evropským zemím. Pokud mu neprodají Grónsko, od léta se zvýší
17. ledna 2026 18:41
Koalice SPOLU jde k ledu. Kupka ji dál rozvíjet nehodlá
Aktualizováno 17. ledna 2026 18:14
OBRAZEM: Zvrat na sjezdu ODS: Červíček se vzdal kandidatury, prvním místopředsedou je Portlík
Jednání o novém vedení ODS na pražském kongresu přineslo zvrat, o kterém se na sjezdu v zákulisí podle informací serveru EuroZprávy.cz spekulovalo celý den. O post statutárního místopředsedy se měla původně utkat dvojice silných kandidátů – senátor Martin Červíček a starosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Červíček se však na závěr svého nominačního projevu rozhodl z boje odstoupit a vyzval delegáty, aby podpořili jeho soupeře Portlíka.
Zdroj: Libor Novák