Babiš zavítal k památníku obětí teroru z 11. září

Terorismus je hlavní nepřítel, proti kterému by měly společně bojovat všechny státy světa. Na závěr pětidenní návštěvy Spojených států to dnes v newyorském památníku teroristických útoků z 11. září 2001 prohlásil český premiér Andrej Babiš. Ministerský předseda při této příležitosti uctil památku dvou obětí českého původu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Andrej Babiš
doporučujeme

"Je to velice dojemné místo," řekl premiér, když v doprovodu manželky Moniky položil bílou růži u jmen Lukáše Rambouska a československé emigrantky Aleny Sešínové.

Oba byli mezi více než 2750 mrtvými, které si útok unesenými letadly na někdejší dvojici mrakodrapů Světového obchodního centra (WTC) vyžádal. Věže WTC se po nárazu zřítily, na jejich místě je teď památník se jmenným seznamem obětí.

"Je třeba si připomínat to, co se tady stalo, ta hrůza," uvedl Babiš. Útok na USA z 11. září 2001 označil premiér za důvod, proč by OSN měla v jednotném tažení proti mezinárodnímu terorismu spolupracovat.

Teroristé tehdy vedle zničení mrakodrapů WTC narazili uneseným letadlem do budovy ministerstva obrany ve Washingtonu a v plánu měli i další úder na cíl ve Washingtonu, zřejmě Bílý dům či Kongres. Tento letoun se ale zřítil, když se cestující únoscům postavili.

"To je ten náš hlavní nepřítel, tam by se všechny státy světa měly spojit a koordinovaně bojovat proti mezinárodnímu terorismu," dodal český premiér.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA a Čína pohrozily KLDR. Jednání Rady bezpečnosti OSN bylo vyhrocené

12.12.2019 15:54 Aktualizováno Severokorejský program raketových testů je kontraproduktivní a může zavřít dveře k jednání o míru.…

Milník pro armádu ČR: Nákup amerických vrtulníků je krok do 21. století,…

12.12.2019 14:11 Nákup vojenských vrtulníků z USA je pro českou armádu podle náčelníka generálního štábu Aleše Opaty…

USA a uprchlíci? Biden slibuje konec drakonické politiky Trumpa

12.12.2019 08:32 Favorit demokratické nominace do boje o Bílý dům Joe Biden ve středu oznámil body své migrační…

USA seškrtají počet vojáků v Afghánistánu? Ve hře je několik variant

12.12.2019 08:03 Spojené státy zvažují několik variant vedoucích k omezení početního stavu amerických vojáků v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama