Taxikář si myslel, že covid neexistuje. Nedělejte stejnou chybu, řekl, když mu nemoc zabila ženu

Koronavirus rozhodně není radno podceňovat! Své zkušenosti s ním má taxíkář z amerického státu Florida, který si původně myslel, že jde pouze o "fake". Nemoc jej ale pak následně připravila o milovanou ženu.

Brian Lee Hitchens a jeho choť Erin uvěřili konspiračním teoriím, že covid-19 má pouze velkou "reklamu", a že jde minimálně jen o běžnou rýmu či chřipku. Spojovali si jej například také se sítěmi 5G.

Jakmile začátkem května manželé onemocněli, nevyhledali žádnou lékařskou pomoc. Taxíkář se sice uzdravil, ale jeho žena podlehla kardiovaskulárním onemocněním, které jí způsobila infekce koronavirem. Ještě v době, kdy byla na plicní ventilaci, se Brian svěřil redakci BBC o svých zkušenostech s dezinformacemi ohledně koronaviru. 

Jeho paní pracující v duchovních službách trpěla astmatem a poruchami spánku. Muž sám přiznal, že oba brali na začátku pandemie nemoc na lehkou váhu, jelikož uvěřili různým falešným informacím, které se o koronaviru v online prostředí šíří.

Brian tedy i nadále pracoval u taxy služby a vozil své manželce léky, aniž by dodržoval pravidla sociálního distancování nebo nosil roušku. Jakmile se u manželů v květnu objevily příznaky nemoci, načež byli oba pozitivně testováni na covid-19, ani nevyhledali lékařskou pomoc. Tragédie na sebe nenechala dlouho čekat. 

Vdovec přiznal, že by rád vrátil čas. "Ten virus je reálný a má na lidi různé dopady. Minulost nezměním a musím s tím žít a v budoucnu se lépe rozhodovat," vysvětlil s poznámkou, že se jeho paní už určitě daří lépe, a že došla věčného klidu.

Koronavirus je skutečný

Brian varoval veřejnost, aby neudělala stejnou chybu jako on a jeho žena, kdy uvěřili různým nepravdivým informacím, že covid-19 je jenom uměle vytvořený podobně, jako je tomu například s konspiracemi o sítích 5G, a že pokud vůbec existuje, jedná se pouze o banální onemocnění v podobně klasické rýmy či chřipky. Alespoň na sociálních sítích se manželé setkali s různými konspiračními teoriemi, že se vláda pouze snaží prostřednictvím koronaviru odvést pozornost. 

Po nástupu tvrdé reality Brian ve svém virálním příspěvku přiznal, že byl uveden v omyl. "Musíte-li už někam jít, prosím, zachovejte zdravý selský rozum, a nebuďte pošetilí, jako já, abyste si nemuseli projít podobnou zkušeností," varoval.

Že je covid-19 předmětem různých dezinformací a konspirací, zaznamenali redaktoři BBC už dříve. Odborná veřejnost dokonce sama vydala varování před možnými negativními důsledky těchto lživých informaci, jež šíří především odpůrci očkování. 

Sám mluvčí Facebooku avizoval, že nebezpečné dezinformace nejsou na sociálních sítích tolerovány, a že jenom v období od dubna do června jich bylo odstraněno více než sedm milionů, včetně různých zpráv o falešných medikamentech, jakož i "neúčinnosti" sociálního distancování.

Související

Více souvisejících

Florida, USA USA (Spojené státy americké) Taxi zdraví smrt Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 23 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy