"Covid je masivní zabiják." V USA už i republikánští guvernéři nařizují přísnější restrikce

S ohledem na současnou eskalaci epidemie nemoci covid-19 ve Spojených státech přistupují k přísnějším koronavirovým opatřením někteří republikánští guvernéři, kteří se tomuto kroku dosud bránili. V Texasu naopak stoupenci restrikcí utrpěli porážku, informovala dnes agentura DPA.

V Severní Dakotě zavedl guvernér Doug Burgum povinnost nosit roušky a omezil fungování restaurací. Opatření platí až do poloviny prosince.

Ve státě Západní Virginie guvernér Jim Justice s okamžitou platností nařídil, aby lidé ve vnitřních prostorách veřejných budov nosili roušky. Dosud byly tyto ochranné pomůcky povinné jen v případech, kdy nebylo možné dodržovat bezpečný odstup. "Tato věc je masivní, masivní zabiják," napsal Justice o koronaviru a jím způsobované nemoci covid-19.

If you feel that you don’t want to wear a mask, then the answer is simple: don't go into businesses or any other public buildings and risk harming your fellow West Virginians. Too many of our neighbors are getting sick, going to the ICU, and dying.

— Governor Jim Justice (@WVGovernor) November 13, 2020

Opačný trend se odehrává v Texasu, kde soud zabránil zpřísnění opatření proti šíření koronaviru v těžce postiženém okrese kolem města El Paso. Podle něj zpřísnění odporuje nařízení texaského guvernéra Grega Abotta.

Soudce v El Pasu Ricardo Samaniego nařídil, aby byla s ohledem na rychle rostoucí počty nakažených prodloužena uzávěra. Texaské úřady i někteří místní restauratéři tento krok zažalovali. Odvolací soud jim nyní dal za pravdu, když konstatoval, že takováto rozhodnutí může činit pouze guvernér. Texaský ministr spravedlnosti Ken Paxton verdikt přivítal a Samaniega nazval "tyranem".

Ve Spojených státech se za pátek koronavirová nákaza nově potvrdila u 184.514 lidí, což podle Univerzity Johnse Hopkinse představuje nejvyšší počet od začátku epidemie v zemi. Za stejné období zemřelo s covidem-19 dalších více než 1400 lidí.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Texas, USA Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

Volodymyr Zelenskyj a Petr Pavel

Ukrajina chce s Českem podepsat novou dohodu, prozradil Zelenskyj

Česko je mezi zeměmi, s nimiž Ukrajina plánuje podepsat nové dohody. Po návratu ze summitu NATO to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dohody chystá Kyjev také se Slovinskem a Irskem. Zelenskyj také potvrdil, že je na cestě další vojenská pomoc. 

včera

včera

Miroslav Kalousek

Odpudivá propaganda. Kalousek odsoudil reakci europoslance Turka na atentát

Naprostá většina reakcí z Česka i ze světa především odsoudila sobotní atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa a jakékoliv násilí v politice. Nový český europoslanec Filip Turek (Přísaha a Motoristé) šel dál, za což si vysloužil ostrou kritiku například ze strany exministra financí Miroslava Kalouska. 

včera

Barbora Krejčíková se setkala s princeznami Kate a Charlotte.

Kate předala trofej vítězi Wimbledonu. Mluvila i s českou šampionkou Krejčíkovou

Britská princezna Kate se v neděli dočkala ovací vestoje od publika při mužském finále tenisového Wimbledonu. Šlo o její teprve druhé veřejné vystoupení od konce března, kdy světu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. S manželkou následníka trůnu se setkala i nová česká wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa či Fica? Došly argumenty a přichází násilí. Expert pro EZ řekl, co bude dál

Svět se vzpamatovává z dalšího atentátu na důležitou politickou osobnost. Po slovenském premiérovi Robertu Ficovi schytal ránu ze střelné zbraně republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Je naživu a v pořádku. Podle bezpečnostního experta Tomáše Řepy z Univerzity obrany v Brně ale dva atentáty v rámci západních demokracií za poslední měsíce mohou znamenat „jedině to, že se společnost dále radikalizuje“.

včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Děkuji Bohu, ale nezačnu se bát. Donald Trump opět promluvil

Bývalý americký prezident Donald Trump se v neděli podruhé od atentátu veřejně vyjádřil k tomu, co se stalo. Republikánský prezidentský kandidát poděkoval Bohu a dal najevo, že ani nyní se nezačne bát. Trump se už za pár dní chystá znovu veřejně vystoupit.

včera

včera

včera

včera

Kateřina Siniaková

Na Krejčíkovou ve Wimbledonu navázala Siniaková. S Townsendovou vyhrála turnaj ve čtyřhře

Sobota byla ve Wimbledonu ryze českým dnem. Poté, co ve finále ženského singlu uspěla po Janě Novotné, Petře Kvitové a Markétě Vondroušové jako čtvrtá Češka v historii v éře samostatného státu Barbora Krejčíková, připsal si český tenis ještě ten samý den úspěch i v ženské čtyřhře. Finále turnaje totiž ovládl česko-americký pár Kateřina Siniaková-Taylor Tonwsendová poté, co dvakrát 7:6 porazil kanadsko-novozélandské duo Gabriela Dabrowská-Erin Routliffeová.

včera

včera

včera

Co bude dál? Trumpův kult posílí, míní analytici. Kampaň se změní, ale nikdo neví jak

Spojené státy americké zažily atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který usiluje o návrat do Bílého domu. Co bude dál? Odpovědi na zásadní otázku se v analytických textech věnují přední světová média v čele s americkou CNN a britskou BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy