Čtenáři časopisu Time považují za osobnosti lidi z první linie

Čtenáři amerického časopisu Time vybrali za osobnosti roku lékaře, ošetřovatele, prodavače a další lidi, kteří stojí v době pandemie covidu-19 v první linii a riskují své životy. Časopis Time, který osobnost roku vybranou redakcí zveřejní ve čtvrtek, na své webové stránce napsal, že čtenáři dali zdravotníkům víc hlasů než 80 dalším kandidátům, mezi nimiž byl prezident USA Donald Trump, zakladatel firmy Facebook Mark Zuckerberg nebo papež František.

V hlasování čtenářů se za pracovníky první linie na druhé místo dostal ředitel Národního institutu pro alergie a infekční onemocnění (NIAID) Anthony Fauci, který se stal v záplavě dezinformací spolehlivým zdrojem faktů o koronaviru.

Na třetím místě čtenářského hlasování pak skončili hasiči, kteří bojovali s rozsáhlými požáry od Austrálie po západ Spojených států, a za nimi na čtvrtém místě pak hnutí Na životech černochů záleží, které inspirovalo a organizovalo demonstrace proti rasismu a policejní brutalitě. Páté místo patří vítězi letošních amerických prezidentských voleb Joeovi Bidenovi.

O osobnosti roku ale rozhodnou redaktoři časopisu a výsledek své volby zveřejní ve čtvrtek na serveru time.com. Televize NBC bude speciál o osobnosti roku vysílat ve čtvrtek v 16:00 SEČ.

Loni Time za nejvýraznější osobnost roku vybral ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou. Bylo jí tehdy 16 let a byla nejmladším člověkem, jemuž se zatím toto ocenění dostalo. Time vybírá osobnosti od roku 1927. Letos poprvé vybíral nejvýraznější osobnost i mezi dětmi. Z tisíců školáků a uživatelů sociálních sítí nejvíc zaujala patnáctiletá vynálezkyně Gitanjali Raová. Zabývá se umělou inteligencí i technologií uhlíkových nanotrubic a snaží se poznatky využívat při řešení konkrétních problémů jako kybernetická šikana nebo znečištěné vody.

Související

Elon Musk

Časopis Time označil za osobnost letošního roku Elona Muska

Osobností letošního roku je podle časopisu Time všestranný vizionář Elon Musk, známý kromě jiného úsilím zapojit se do úspěšného dobývání vesmíru, včetně snu o kolonizaci Marsu. Americký týdeník o tom dnes informoval na svých internetových stránkách.

Více souvisejících

Časopis Time Obchody lékaři Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 29 minutami

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

Zdroj: David Holub

Další zprávy