V souvislosti s covidem-19 ve Spojených státech za posledních 24 hodin zemřelo již druhý den za sebou méně než 400 pacientů. Vyplývá to ze statistiky zveřejněné Univerzitou Johnse Hopkinse. Celkem se v USA koronavirus od propuknutí nákazy potvrdil u více než 2,1 milionu lidí, z čehož jich přes 116.000 zemřelo.
Spojené státy dnes registrovaly dalších 385 úmrtí, o den dříve to bylo 382. Jedná se o nejmenší denní přírůstky od konce března, uvádí agentura AFP.
Institut pro měření a vyhodnocování zdraví (IHME) při Washingtonské univerzitě dnes i přesto zveřejnil odhady, podle kterých do září v souvislosti s koronavirem v USA zemře 201.129 lidí.
IHME s novými daty o 18 procent zvýšil svůj předchozí odhad, podle kterého s covidem-19 mohlo zemřít až 169.890 pacientů. Důvodem jsou hlavně současná uvolňování opatření, které americké státy kvůli koronavirové krizi zavedly.
Nejhůře zasaženým státem se podle institutu stane Florida s počtem 18.675 obětí. Oproti předchozímu odhadu IHME očekávanou bilanci ve státě na jihu USA zvýšil o 186 procent, píše agentura Reuters.
Spojené státy s 328 miliony obyvatel jsou co do počtu obětí i nakažených koronavirem nejhůře zasaženou zemí na světě.
Pevninská Čína dnes oznámila 40 dalších případů nákazy koronavirem, oproti předchozímu dni se jedná o mírný pokles. Více než polovinu nově nakažených úřady potvrdily v Pekingu, kde se objevilo nové ohnisko. S odvoláním na čínské úřady o tom informovala agentura Reuters.
Z nově potvrzených případů jich z metropole pochází 27. Světová zdravotnická organizace (WHO) v pondělí potvrdila, že bylo v metropoli za předchozí dva dny zaznamenáno více než 100 nových případů nemoci covid-19. Město tak čelí novému propuknutí nemoci, jejíž původ lze podle všeho vystopovat na obří tržiště Sin-fa-ti, píše agentura Reuters.
Peking v sobotu toto největší tržiště s potravinami ve městě uzavřel společně s jedenácti čtvrtěmi v jeho okolí. V pondělí bylo do karantény umístěno dalších deset rezidenčních čtvrtí na jihu metropole, která zároveň zpřísnila opatření. Čínská vláda zároveň vyzvala obyvatele dalších provincií, aby do hlavního města nejezdili.
Osm z nově evidovaných případů se objevilo u lidí, kteří se vrátili ze zahraničí. Čínské úřady rovněž evidují šest nakažených bez příznaků, které Peking nezaznamenává v souhrnné statistice infikovaných.
V Číně se koronavirem od propuknutí nákazy na přelomu loňského a letošního roku nakazilo 83.221 lidí, počet mrtvých s covidem-19 se nezměnil a zůstává na 4634.
Související
Volby na Ukrajině by byly výzvou. Experti upozorňují na několik problémů
Trumpa znovu ukázali na fotkách s Epsteinem. Hoax, obořil se Bílý dům na Demokraty
USA (Spojené státy americké) , Institut pro měření a vyhodnocování zdraví (IHME) , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Vražda spáchaná synem. Policie má jasno, jak zemřel režisér Reiner
včera
Ani napodruhé na nabídku nekývl. Bilič nebude trénovat českou fotbalovou reprezentaci
včera
Tragická událost v Kadani. Dítěti už nepomohli ani záchranáři
včera
Němci či Finové jdou příkladem. Evropa se připravuje na konflikt vysoké intenzity, může přijít kdykoliv
včera
Zemřel herec Josef Kubíček, hrál v seriálech i kabaretu
včera
Drama od prvních chvil. Policie už tuší, jak se odehrál únos chlapce na Zlínsku
včera
Předvánoční předpověď počasí. Meteorologové prozradili, zda ještě bude sněžit
včera
Platy v IT v roce 2025: Jak si stojí programátoři, datoví analytici a specialisté na AI
včera
Zemětřesení ve VZP: Vojtěch bleskově obměňuje správní radu, končí Kalousek i Skopeček
včera
Babišova vláda začala úřadovat. Odmítla emisní povolenky ETS 2 i migrační pakt
včera
BBC jde do boje. Trumpovu žalobu o čtvrt bilionu za sestřih projevu rázně odmítá
včera
Zelenskyj: Mírový plán bude hotov v řádu dnů, pak jej dostane Rusko. To o kompromisu mlčí
včera
Politico: Unijní summit v ohrožení. Belgie odmítá půjčku Ukrajině z ruských peněz, Česko ji podpořilo
včera
Rusko odmítá vánoční příměří na Ukrajině
včera
Rusko musí přijmout fakt, že svět má pravidla, prohlásil Zelenskyj. Poslanci mu tleskali ve stoje
včera
Policie vznesla obvinění v případu únosu chlapce. Potvrdilo se, že mu šlo o život
včera
Babišova vláda nastupuje. Slibuje levnější energie, nižší daně, stopku migračnímu paktu a emisním povolenekám
včera
Mírová jednání v Berlíně: Co přinesla a co bude nyní následovat?
včera
Útočníky z pláže Bondi poháněla ideologie Islámského státu, absolvovali výcvik na Filipínách
včera
Počasí o víkendu: Bude tepleji než o tom uplynulém
Počasí bude o nadcházejícím víkendu teplejší, než v tom uplynulém. Podle ČHMÚ.cz se denní maxima dostanou až k osmi stupňům.
Zdroj: Libor Novák