Newyorský guvernér Andrew Cuomo se dnes nechal otestovat na koronavirus v přímém televizním přenosu.
Chtěl tím ukázat, jak "rychlý a jednoduchý" test je, a přimět obyvatele svého státu, aby se nechali rovněž otestovat, informovala agentura AFP. New York je ohniskem epidemie covidu-19 ve Spojených státech.
"Naším novým problémem je, že máme více odběrových míst a větší testovací kapacitu, než využíváme," řekl Cuomo na tiskové konferenci, na níž si nechal odebrat stěr z nosní sliznice. "Je to rychlé, jednoduché a bezbolestné. Pokud mám čas já, máte ho taky," uvedl.
"Pokud tu zítra nebudu, bude to znamenat, že jsem pozitivní," řekl po testování Cuomo. Guvernér se od počátku koronavirové krize v USA nechal otestovat již několikrát, nyní to ale bylo poprvé před zraky novinářů i veřejnosti.
Stát New York je ohniskem pandemie v USA. S covidem-19 tu zemřelo přes 28.000 nakažených. V posledních dnech se ale situace začíná stabilizovat.
V celých Spojených státech zemřelo kvůli komplikacím způsobeným koronavirem už téměř 90.000 lidí. Nákaza virem SARS-CoV-2 se potvrdila u 1,48 milionu lidí.
Související
Evropská unie pozastavila schvalování klíčové obchodní dohody s USA. Británie hrozí Trumpovi odvetnými cly
Evropský parlament se chystá k zásadnímu kroku. Chce zastavit obchodní dohodu s USA, píše BBC
USA (Spojené státy americké) , New York , Andrew Cuomo (New York) , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Trump v Davosu: Evropa se neubírá správným směrem. Ničí ji migrace a lídři nedělají nic, aby úpadek zastavili
před 47 minutami
USA dávají najevo, že jsou ochotny jednat tvrdě. Zásah v Latinské Americe ale může povzbudit Čínu a Rusko, říká Řepa
před 59 minutami
Češi více investují do bezpečnosti a estetiky bydlení. Moderní vchodové dveře do domu jsou toho důkazem
před 1 hodinou
Evropa by měla být Trumpovi vděčná, prohlásil v Davosu Rutte
před 2 hodinami
Nejprestižnější skupina v historii, říká Trump o Radě míru. Kdo do ní už vstoupil?
před 2 hodinami
Evropská unie pozastavila schvalování klíčové obchodní dohody s USA. Británie hrozí Trumpovi odvetnými cly
před 3 hodinami
Doba lichocení Trumpovi definitivně skončila. Evropa musí odpovědět silou, vyzval bývalý šéf NATO
před 4 hodinami
Do Davosu dorazil nečekaný dopis. Stovky milionářů a miliardářů požadují vyšší zdanění superbohatých
před 5 hodinami
Bessent dorazil do Davosu. Seďte a čekejte na Trumpa, vmetl evropským lídrům
před 6 hodinami
Může Trump skutečně získat Grónsko? Cesta k akvizici je mnohem složitější, než se zdá, ve hře jsou i jiné možnosti
před 6 hodinami
Letadlo s Trumpem mířící do Davosu se kvůli poruše muselo vrátit
před 8 hodinami
Výhled počasí na příští týden. Zima se otěží nepustí
včera
Policie odhalila detaily případu, který se má týkat zápasníka Vémoly
včera
Reshtenko se postaral o první krasobruslařskou medaili pro Česko z ME po 13 letech
včera
Polární záře podruhé. Šance je i dnes, upozornili meteorologové
včera
Na ME v rychlobruslení zajela Zdráhalová životní výkony. Ke stříbru přidala i zlato
včera
Hon na teroristy: Syrská armáda po hromadném útěku z vězení loví členy Islámského státu
včera
Stubb: Napětí kolem Grónska poleví do konce tohoto týdne
včera
Evropský parlament se chystá k zásadnímu kroku. Chce zastavit obchodní dohodu s USA, píše BBC
včera
Co odhalily SMS evropských lídrů, které Trump zveřejnil?
Prezidentská kancelář v Elysejském paláci potvrdila pravost zprávy, kterou Donald Trump zveřejnil na svých sociálních sítích. Emmanuel Macron v ní americkému prezidentovi navrhuje setkání v Paříži, kde by společně probrali napjatou globální situaci. Francouzský lídr volí smířlivý tón, když Trumpa oslovuje jako přítele, což má být zjevný pokus o uklidnění vzájemných vztahů, analyzuje web Politico.
Zdroj: Libor Novák