San Francisco a okolní oblasti zavedou kvůli sílící epidemii koronaviru od neděle přísnější omezení řady aktivit. V San Francisku se uzavřou restaurace, hřiště či kadeřnictví a další obchody a provozovny, jež zůstanou otevřené, budou muset omezit svou kapacitu, píše dnes agentura Reuters. Zpřísnění opatření ohlásil ve čtvrtek stát Kalifornie a to pro oblasti, kde míra volných lůžek na jednotkách intenzivní péče klesla pod 15 procent.
"Musíme udělat, cokoliv je nutné, abychom dostali virus pod kontrolu," uvedl starostka San Franciska London Breedová. San Francisco se rozhodlo zavést omezení, ačkoliv míra volných lůžek je v oblasti ještě nad 15 procenty.
Opatření, jež se vztahují i na města jako Oakland, Berkeley či sídlo mnohých technologických firem Palo Alto, patří k těm nejtvrdším, která zavedla americká města, uvádí Reuters. Radnice očekává, že omezení budou platit do 4. ledna.
Vedení San Franciska poukazuje na rychlý růst počtu nově nakažených ve městě, kde žije téměř 900.000 lidí. V současnosti město zaznamenává 142 nových případů nákazy koronavirem denně, na začátku října to bylo jen 34 případů. Od začátku epidemii bylo ve městě potvrzeno přes 16.000 případů nákazy a 162 úmrtí.
Američtí odborníci se obávají přetížení nemocnic a růstu počtu mrtvých za den. V pátek bylo v souvislosti s covidem-19 zaznamenáno v celých Spojených státech 2861 úmrtí, odborníci ale varují, že brzy může být překonána hranice 3000 mrtvých za den. Podle předního amerického epidemiologa Anthony Fauciho je tak nutné, aby Spojené státy zpřísnily hygienická opatření.
Související
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
USA (Spojené státy americké) , San Francisco
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
včera
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
včera
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
včera
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
včera
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
včera
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
včera
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
včera
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
včera
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
včera
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
včera
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
včera
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
včera
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
včera
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
28. prosince 2025 21:50
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
28. prosince 2025 20:28
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno 28. prosince 2025 19:32
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
28. prosince 2025 19:09
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
28. prosince 2025 18:21
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
28. prosince 2025 17:36
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
Nejen francouzští státní představitelé, ale i čeští politici reagují na nedělní smutnou zprávu o smrti legendární herečky Brigitte Bardotové. Lítost projevili premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé). Bardotová, která ukončila hereckou kariéru již před čtyřicítkou, zemřela ve věku 91 let.
Zdroj: Jan Hrabě