Americký senátor Cory Booker dnes zastavil kampaň, ve které se ucházel o prezidentskou nominaci Demokratické strany. V e-mailu svým podporovatelům Booker napsal, že nemá peníze na pokračování volebního boje, uvedla agentura Reuters.
S nedostatkem financí se Bookerova kampaň potýkala dlouhodobě. Na Bookerovo oznámení posměšně na twitteru reagoval republikánský prezident Donald Trump s tím, že dnes bude moci klidně spát.
Padesátiletý Booker, který je černošského původu, svou kampaň založil na podpoře lásky, jednoty a společného postupu proti Trumpově kontroverzní rétorice. Demokratické uchazeče o prezidentskou nominaci strany kritizoval za to, že se od sebe jen málo liší.
"Mému týmu, podporovatelům a všem, kdo mě podpořili - děkuji vám. Jsem velmi hrdý na to, co jsme vybudovali," napsal dnes na twitteru Booker s tím, z kampaně odstupuje.
Vedle finančních potíží nedokázal senátor oslovit veřejnost, v průzkumech dosahoval podpory okolo jednoho či dvou procent. Nedokázal se také kvalifikovat na v pořadí sedmou debatu demokratických prezidentských uchazečů, která se v úterý večer místního času (v noci na středu SEČ) koná v Des Moines v Iowě. V rozpravě vystoupí šest kandidátů včetně favoritů Joea Bidena, Bernieho Sanderse Elizabeth Warrenové a Peta Buttigiege.
Trump v reakci na Bookerovo oznámení napsal, že z klání odchází uchazeč, který se v průzkumech veřejného mínění pohyboval v oblasti nulové podpory. "Měl jsem tááákový strach, že se s ním jednoho dne budu muset utkat tváří v tvář!" uvedl prezident.
Související
Cory Booker ukončí kampaň, pokud nesežene 1,7 milionu dolarů
Zákeřný Trump? Za hrozbu ve volbách považuje tyto tři politiky, shání na ně kompro
Cory Booker (senátor) , USA (Spojené státy americké) , Volby USA
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Na USA není spoleh, obává se Francie. Chystá se na vůdčí roli v obraně Evropy před Ruskem
před 1 hodinou
Víkendová jednání na Floridě jsou nadějná, tvrdí ruští vyjednavači. Kreml ale stupňuje požadavky
před 2 hodinami
Rusko: Evropské změny v mírovém plánu naději na konec války nezvýšily. Možnost nalezení řešení zkomplikovaly
před 4 hodinami
Na záchranu v první linii čekal měsíc. Pak zraněného vojáka zachránil robot
před 5 hodinami
Amerika stupňuje tlak na Madura. Zabavila další tanker
před 6 hodinami
Americké ponorky jsou v Pacifiku v menšině. Jižní Korea má plán, jak to změnit
před 7 hodinami
Počasí: Budou Vánoce bílé? Ve středu může nasněžit
včera
USA navrhly setkání Spojených států, Ukrajiny a Ruska. Mír nemůže nastat za každou cenu, reagoval Zelenskyj
včera
Spousta začerněných stránek a pozoruhodně málo Trumpa? Zamlžování pravdy, říká jedna z Epsteinových obětí
včera
Poprask na internetu: Voliči SPD mluví o zradě, požadují odvolání Zůny. Okamura problém hasí
včera
Trump sliboval zlatou éru americké ekonomiky. Kde je, ptají se Američané po roce?
včera
Dokáže síla převážit nad totálním vyčerpáním? Ukrajina se chystá na dosud nejtemnější zimu
včera
Američtí a ruští představitelé se setkají na Floridě k dalšímu kolu rozhovorů o Ukrajině
včera
Z Británie přichází další varování: Rusko je expanzivní mocnost, chce podmanit Ukrajinu a destabilizovat NATO
včera
Vítězové summitu EU o financování Ukrajiny? De Wever i Česko, píše Politico
včera
Superchřipka, nebo mnoho povyku pro nic? Epidemie tříští vědeckou obec
včera
Zveřejnění Epsteinových záznamů hýbe Amerikou. Ministerstvo řadu informací dál tají
včera
USA provedly rozsáhlou sérii útoků v Sýrii
včera
Dokumenty z vyšetřování Epsteina zveřejněny. Na fotkách s ním je Michael Jackson i Bill Clinton
včera
Pravé zimní počasí je v nedohlednu, ukazuje měsíční výhled
Na sníh bohatého zimního počasí se nejspíš v Česku jen tak nedočkáme. Vyplývá to z aktuálního dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Denní teploty se zřejmě i v úvodu ledna budou držet nad nulou.
Zdroj: Jan Hrabě