Skandál v USA: Politik spílal opilým řidičům, sám havaroval pod vlivem

Přední politik amerického státu New York čelí tlaku na odstoupení z funkce, když byl přistižen při řízení v podnapilém stavu jen pár dní poté, co v tisku zveřejnil článek varující před alkoholem za volantem.

Šéf republikánů v parlamentu státu New York Brian Kolb byl zadržen, když se svým vozem havaroval na Nový rok.

Kolb se svým vozem sjel do škarpy nedaleko svého domu u města Rochester. Přivolaní policisté zjistili, že obsah alkoholu v jeho krvi přesahuje limit osm desetin promile přípustný ve státě New York. Politik byl uvězněn, jeho kolegové ho chtějí zbavit funkce.

Hypocritical Republican, @GOPLdrBrianKolb, was just cited for driving while intoxicated over the Holidays.He needs to do the responsible thing and resign. #briankolb https://t.co/J39DgxhYLe

— Nathan Schneider (@NSchneiderAZ13) January 2, 2020

"Byla to děsivá chyba úsudku," komentoval Kolb svůj přečin. "Učinil jsem špatné rozhodnutí, před kterým jsem ostatní varoval," dodal. O Vánocích Kolb v místním listě Daily Messenger napsal sloupek, v němž vyzýval spoluobčany, aby alkohol konzumovali umírněně, protože "k tragédii může vést jen jedno špatné rozhodnutí".

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Alkohol Dopravní nehody zajímavosti Brian Kolb (politik USA)

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

včera

Putin tvrdí, že se nechystá rozmístit jaderné zbraně ve vesmíru

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl tvrzení o plánech Ruska na rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru. Tuto informaci uvedl na nedávném jednání své bezpečnostní rady, kde současně diskutoval s nejbližšími spolupracovníky o neutralizaci hrozeb ve vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy