Stanice Fox News takový souboj ještě nezažila. Kvůli interpretaci voleb ztrácí diváky, píše CNN

Pravicově zaměřená americká televizní stanice Fox News má problém udržet si diváky, mezi něž patřili dosud příznivci prezidenta Donalda Trumpa. Stanice totiž prohlásila stejně jako hlavní americká média vítězem prezidentských voleb demokrata Joea Bidena, za což ji Trump kritizoval.

Brian Stelter, který kryje dění v médiích pro kanál CNN, uvedl, že se teď mnoho Trumpových příznivců přiklonilo ke stanicím Newsmax a One America News, které označují za volebního vítěze Trumpa.

Hlavní média čekají na Trumpovo přiznání volební porážky a domnívala se, že se to stalo v neděli, kdy Trump tweetoval bez použití Bidenova jména, že "on zvítězil, protože byly volby zmanipulované". Později se vrátil ke svému původnímu názoru, totiž že Biden je vítěz jenom v očích určitých médií a že on sám nic neuznává. Volební výsledky se snaží právně napadnout.

This is why @FoxNews daytime and weekend daytime have lost their ratings. They are abysmal having @alfredenewman1 (Mayor Pete of Indiana’s most unsuccessful city, by far!) on more than Republicans. Many great alternatives are forming & exist. Try @OANN & @newsmax, among others! https://t.co/ewHE8GBRNy

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 15, 2020

Greg Kelly, který na Newsmaxu moderuje svůj pořad, řekl, že Trump bude prezidentem další čtyři roky. Stanice měla denní sledovanost 100.000 diváků, na Kellyho pořad se nyní dívá milion lidí.

Stanice "Fox ještě podobný souboj nezažila. Je poptávka po vymyšleném světě. Spolehlivé zdroje se zaměřují na zpravodajství o zvoleném prezidentovi Joeovi Bidenovi. Existuje ale celé souhvězdí webových stránek a diskusních pořadů, která tento výsledek popírají stejně jako Trump," sdělil Stelter.

K odklonu od Fox News své příznivce orientuje sám Trump, když na twitteru doporučil, aby sledovali Newsmax a One America News. Jeho přízeň Fox News ale podle CNN trvá a prezident stále vyzdvihuje ty redaktory, kteří vyjadřují pochybnosti o volebním výsledku. Doporučil také, aby lidé na Fox News sledovali rozhovor s jeho právníkem Rudym Giulianim.

Julie Roginská, která se podílela na vytváření strategie demokratů a přispívala i do Fox News, řekla, že televizní moderátoři a komentátoři jsou vystaveni tlaku, jaký v 80. a 90. letech neexistoval. K Trumpovým fanouškům řekla, že "je pro ně Trump důležitější než to, co vidí v televizi". "Je to droga, (televize) svým divákům doslova poskytují drogu," sdělila Roginská.

Pravicově zaměřená Fox News byla víc než deset let hlavním televizním kanálem, ale v očích diváků si uškodila, když krátce po volbách Bidenovi připsala vítězství v Arizoně, což se potvrdilo až později a například CNN odmítala toto vítězství dlouho potvrdit.

Bývalý dopisovatel stanice ABC z Bílého domu Sam Donaldson se domnívá, že pravicově zaměření diváci a konzumenti mediálních zpráv vyhledávají takové zdroje, které poskytují informace, jež chtějí slyšet. "Nemusí to být Hannity, prostě někdo, kdo jim dodá neexistující lživý příběh," řekl Donaldson s poukazem na pravicového komentátora Seana Patricka Hannityho, který má na Fox News svůj program.

Související

Donald Trump

Murdoch měl osobně zasahovat do vysílání Fox News o Trumpově porážce ve volbách

Americký mediální magnát Rupert Murdoch osobně dával vedení své stanice Fox News pokyny o tom, kdy a jak informovat o prohře Donalda Trumpa v prezidentských volbách v roce 2020. Napsal to dnes britský deník The Guardian v návaznosti na informace zveřejněné v rámci soudního sporu stanice Fox News se společností Dominion Voting Systems. Ta byla jedním z protagonistů konspiračních teorií o podvodech při volbách roku 2020.

Více souvisejících

FOX NEWS Volby USA Donald Trump Media Prezident USA USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

Putinův bizarní projev: Rusko je globální supervelmoc, bez nás není světový řád stabilní

Ruský prezident Vladimir Putin se domnívá, že Rusko se již vrátilo do pozice globální "supervelmoci", a to téměř dva roky poté, co nařídil rozsáhlou invazi na sousední Ukrajinu. "Stali jsme se silnějšími," řekl Putin ve virtuálním projevu na úterním zasedání nevládní Mezinárodní ruské lidové rady vedené patriarchou ruské pravoslavné církve Kirillem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy