Demi Lovato apeluje na Američany, aby šli k volbám

Zpěvačka Demi Lovato vydala singl pod názvem „Commander in Chief“, jehož prostřednictvím apeluje na své fanoušky, aby se dostavili k volbám. Ve spolupráci s politickým výborem The Lincoln Project vzniklo k písni doprovodné video, které rezonuje s Amerikou.

Americká zpěvačka Demi Lovato propůjčila svůj nový singl politickému akčnímu výboru The Lincoln Project. Doprovodné video k písni reflektuje klíčové události, které se v zemi za posledního půl roku udály. Hnutí The Lincoln Project založené bývalými představiteli Republikánské strany oficiálně odstartovalo loni v prosinci.

Jeho cílem je především mobilizovat a sjednotit americkou veřejnost v boji proti Trumpově administrativě. Na jaře hnutí oficiálně podpořilo kampaň Joe Bidena, voliče napříč politickým spektrem si získává především svými propagačními materiály. Video k písni „Commander in Chief“ zachycuje na příklad podmínky v uprchlických zařízeních, zdravotníky pečující o covidové pacienty nebo demonstrace hnutí Black Lives Matter.

Dle TLP video odráží „koalici amerických patriotů, kteří otevřeně vystoupili proti utrpení, korupci a proti administrativě nejhoršího prezidenta v americké historii“. Lovato svůj nový singl vydala minulý týden. Text písně je zároveň otevřenou kritikou osoby prezidenta a jeho úřadu. Zpěvačka sdělila CNN, že svou písní chce především motivovat lidi k tomu, aby se dostavili k volbám.

,,Musíme se sebrat a jít k volbám, protože je nesmírně důležité, aby naše hlasy byly vyslyšeny. A zcela upřímně, co se mě týče tak, ať už jste republikán nebo demokrat, prostě jděte volit." Jeden z vrchních poradců pro hnutí The Lincoln Project prohlásil, že ve svých aktivitách hodlají ve zbývajících dnech přitvrdit.

V jednom ze svých posledních kousků použil TLP materiál z videa, které pro Trumpovu kampaň natočil jeho syn Donald Trump Jr. Video je ovšem sestřiháno tak, aby vyvolalo dojem, že se kritika Trumpa mladšího nevztahuje k Joe Bidenovi, nýbrž k jeho otci.

We fixed Don Jr.’s crazy ad. pic.twitter.com/TE929T1f2x

— The Lincoln Project (@ProjectLincoln) October 15, 2020

Na video k nové písni Demi Lovato ve spolupráci s The Lincoln Project se můžete podívat zde.

Demi Lovato Volby USA Joe Biden USA (Spojené státy americké) Black lives matter

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 1 hodinou

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

Schwarzenbergové, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů Evropy

Dne 9. prosince se koná pohřeb Karla Schwarzenberga, význačného politika a diplomata. Rod Schwarzenbergů se řadí mezi vůbec nejstarší šlechtické rody v Evropě a rovněž mezi ty nejvýznamnější. Schwarzenbergové byli po staletí hybateli evropských dějin a svou nesmazatelnou stopu zanechali i na našem území.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy